Spor
  • 27.6.2021 10:55

Fenerbahçe'nin yeni hocası Bilic

Teknik direktör arayışlarını sürdüren Fenerbahçe’nin bir dönem Beşiktaş’ı da çalıştıran Hırvat teknik adamla prensipte anlaştığı öğrenildi. Yönetimin, Slaven Bilic’in transferini yarın resmi olarak duyurması bekleniyor.

Beşiktaş'ı çalıştırdığı dönemde siyah-beyazlı tarafların büyük sevgisini kazanmıştı.

Hırvatistan Milli Takımı'nı 6 yıl çalıştırdı

2001’de Hajduk Split’te teknik direktörlüğe başlayan Slaven Bilic, 2006 FIFA Dünya Kupası’ndan sonra Zlatko Krancjar’ın yerine Hırvatistan A Milli Takımı'nın başına geçti. Takımı 2008 Avrupa Şampiyonası’na taşıdı. Burada çeyrek finalde Türkiye’ye uzatmaya giden maçta penaltılarda elendi. Hırvatistan, 2010 FIFA Dünya Kupası’na gidemedi ama Bilic takımın başında kaldı.

Tecrübeli çalıştırıcı, 2012 Avrupa Şampiyonası’nda, 2008 Avrupa ve 2010 Dünya şampiyonu İspanya’ya karşı Hırvatistan’ı ‘fazla ofansif’ oynatmakla eleştirildi. Ancak finallerde İspanya, İtalya ve İrlanda’nın yer aldığı grupta 3. olarak elendiler.

REKLAM

Kendisine birçok teklif gelen Bilic, kulüp takımı çalıştırmaya karar verdi ve sırasıyla Lokomotiv Moskova, Beşiktaş, West Ham, Al İttihat, West Bromwich ve Beijing Guoan’ı çalıştırdı.

İLGİLİ HABERLER