Asayiş
  • 30.10.2016 11:00

FETÖ bakın nasıl kara para aklamış

Kayseri’deki FETÖ iddianamesinde örgütün öğrenciler üzerinden para akladığı ortaya çıktı. Öğrencilerin, hesaplarına yatırılan burslardan habersiz olduğu anlaşıldı.

Kayseri'deki FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin iddianamede, örgüte bağlı vakıflardan üniversite öğrencilerine verilen bursların hangi yollarla FETÖ'ye aktarıldığına ilişkin bilgiler yer aldı.

ÖĞRENCİLERİN BİLGİSİ YOK

Bank Asya'da öğrenciler adına açtırılan hesaplara Kılıçaslan Eğitim Vakfı'nca her ay burs yatırıldığı, bu paraların da örgüt üyelerince ATM'lerden çekildiği belirlendi. Ancak isimlerine hesap açılan öğrencilerin hesaplar ve burs aldıklarından haberdar olmadıkları anlaşıldı. Yöneticiliğini FETÖ'den tutuklanan Ümit Özen'in yaptığı vakıf tarafından öğrencilere verilmiş gibi gösterilen ancak gerçekte FETÖ/PDY mensuplarınca alınan burs miktarının 117 bin 665 lira olduğu tespit edildi.

BURSLAR PENSİLVANYA'YA

İddianamede "Kılıçaslan Eğitim Vakfı yetkilileri ile kamuoyunda FETÖ mensuplarının birliktelik içerisinde öğrencilerin dini inanç ve güven duygularını istismar ettikleri, bu doğrultuda vakıf yetkilileri ve FETÖ üyelerinin burs paralarını örgüte aktararak finans sağladıkları değerlendirilmiştir" denildi.

* Bursları kara para aklama yöntemiyle örgüte kazandıran Kılıçaslan Eğitim Vakfı'nın başında Ümit Özen bulunuyordu..

Takvim

 

İLGİLİ HABERLER