Asayiş
  • 14.10.2019 22:23

FETÖ’cü hain Ekrem Dumanlı YPG’li teröristleri böyle savundu

ABD’de yaşayan FETÖ’cü hain Ekrem Dumanlı Barış Pınarı Harekatı’nın teröristlere karşı değil Kürtlere karşı yapıldığını savundu.

Türkiye’nin güneydoğu sınırında güvenliğini inşa etmesi ve mültecileri yuvalarına kavuşturması için başlattığı Barış Pınarı Operasyonu dünyadaki tüm terör destekçilerini açığa çıkardı. ABD’de yaşayan FETÖ’cü hain Ekrem Dumanlı YPG’nin terör örgütü olup olmadığını sorgularken operasyonun teröristlere karşı değil Kürtlere karşı yapıldığını savundu.

Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere kağıt üzerinde PKK'yı terör örgütü olarak tanıyan bir çok ülke PKK/YPG için endişelerini dile getirip teröre destek verirken; bir başka terör örgütünün üyeleri de PKK'ya sahip çıktı.

ABD'de yaşayan FETÖ'nün önemli isimlerinden Ekrem Dumanlı sosyal medya üzerinden bazı açıklamalarda bulundu.

Dumanlı "operasyona karşı çıkanlar bozgunculuk yapar" fikrinin esas bozgunculuk olduğunu söylerken Barış Pınarı Harekatı ile yeni bir çatlağa gidildiğini iddia etti. Terör örgütü üyesi Dumanlı ayrıca YPG'nin terör örgütü olup olmadığını sorgularken operasyonun teröristlere karşı değil Kürtlere karşı yapıldığını savundu.

Yorumlar (2)

  • - geç bunları

    ne beklenir yavşaktan.

  • - Burhan

    Ulan Ekrem, Türkiye yi 10 bin km den sen mi savunacaksın kansız herif. Senin esas kuyruk acın büyük israil emellerine sekte vurulmaya başlandığı içindir. Senin ve ağa babalarının yolunu biz iyi biliyoruz. Hayatınızda bir defa erkek olunda göbek adınız simon mu? veya başka neyse onu söyleyinde bir defacık gerçek yüzünüzle ekrana çıkın aşşağılık kuklalar.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER