Gündem
  • 30.8.2019 23:48

FETÖ kurbanı AK Partili vekil 12 yıl sonra ülkesine döndü

Eski AK Partili vekil 12 yıl sonra Türkiye'de!

FETÖ'cü savcı ve polislerin başlattığı Ergenekon davasına sanık olarak dahil edildiği için yurt dışına çıkan AK Parti eski milletvekili Turhan Çömez, 12 yıl sonra Türkiye'ye döndü. Çömez, dönüş için 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı tercih etmesi dikkat çekti.

Eski AK Partili vekil 12 yıl sonra Türkiye'de!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başbakanlığı dönemindeki eski özel kalem müdürü ve AK Parti eski milletvekili olan Turhan Çömez, 12 yıl sonra 30 Ağustos'ta Türkiye'ye döndü.

Çömez yakınları ve sevenleri tarafından Türk Bayrağı ve köyünün toprağı ile karşılandı.

FETÖ'cü savcı ve polislerin başlattığı Ergenekon davası ile ilgili nihai karar 1 Temmuz'da verilmişti.

İstanbul 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde yeniden görülen davada, tüm sanıklar “Silahlı örgüt kurmak, yönetmek, üyelik, yardım ve yataklık” suçlarından beraat etmişti.

Davaa yargılanan ve yurtdışında bulunan tek sanık Turhan Çömez de 12 yıldır bulunduğu İngiltere’den Türkiye’ye bugün tarifeli uçakla döndü.

Çömez'i havalimanında yakınları ve sevenleri Türk Bayrağı ile karşıladı.

DOĞDUĞU KÖYÜN TOPRAĞI İLE KARŞILAND

Gönenli milli sporcular yurda dönüşünde Çömez'e Türk bayrağı ve doğduğu köyün toprağını takdim ettiler.

İlk açıklamayı Sözcü gazetesinden Fatma Vurgun'a yapan Çömez “Yaradana şükürler olsun ki alnım açık ve yüreğim huzur dolu bir şekilde ülkeme kavuştum" dedi.

Çömez “12 yıl geçti. Çok şey sığdı bu 12 yıla. Büyük zulümler, haksızlıklar, saldırılar oldu. Ayakta kalabilmek, direnebilmek çok zordu. Bana mücadele ve direnme gücü veren haklılığım ve ülkeme derin bir aşkla bağlılığım oldu. Hayatım boyunca geri dönüp bakmadım. Yaşananları büyük bir tecrübe olarak görüp yine ileriye bakıyorum. İçimdeki vatan özlemi millet sevdası her şeyden önce gelir. Yaradana şükürler olsun ki alnım açık ve yüreğim huzur dolu bir şekilde ülkeme kavuştum.” dedi.

BABA OCAĞINDA VATANDAŞLARLA BULUŞACAK

Yurda dönen Çömez’in baba ocağı Bandırma’da Cumhuriyet Meydanı’nda yarın saat 17.00’da vatandaşlara hitap edeceği öğrenildi.

 

İLGİLİ HABERLER