Gündem
  • 20.10.2020 10:43

FETÖ'cülükle suçlanan İYİ PARTİ İstanbul İl Başkanı'nın şok fotoğrafları

Ümit Özdağ Buğra Kavuncu'nun FETÖ'cü olduğunu iddia etmişti! İlişkileri özetleyen kare mi?

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, CNN Türk'te İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun FETÖ'cü olduğunu iddia etti. Buğra Kavuncu'nun FETÖ mensupları ile yakın ilişkilerini gösteren karelerle, CHP'li üst düzey isimlerle birlikteliklerine dair kareler yeniden gündeme geldi.

Ümit Özdağ Buğra Kavuncu'nun FETÖ'cü olduğunu iddia etmişti! İlişkileri  özetleyen kare mi? - GÜNCEL Haberleri

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun 2014 yılında Enver Altaylı’nın kardeşi, Taha Altaylı’nın Kazakistan Almatı’daki “G Balık“ Restorantında çekilmiş kare sosyal medyada hızla yayılırken FETÖ bağlantısı bu kare üzerinden sorgulandı. İlişkiler yumağı yoğun sorulara sebep oldu.

FOTOĞRAFTA KİMLER VAR

Ümit Özdağ Buğra Kavuncu'nun FETÖ'cü olduğunu iddia etmişti! İlişkileri  özetleyen kare mi? - GÜNCEL Haberleri

G Balık Restorantında çekildiği öğrenilen karede solda itibaren; FETÖ'nün Kazakistan sözde İmamı M. Mesut Ata, Buğra Kavuncu, Babası Orhan Kavuncu, Enver Altaylı, Bank Asya Katılım ortağı Mehmet Artukaslan, Kazakistan Zaman Gazetesi Başyazarı Ahmet Alyaz, Oruç Burak Kavuncu olduğu görülüyor.

KAVUNCU-KAFTANCIOĞLU DAYANIŞMASI

CHP'liler mazbatayı kutluyor

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, mevkiidaşı CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu seçim döneminde bir çok defa yan yana olmuş, birlikte verdikleri röportajda da “Ortada başarılı olmuş bir ittifak var. Bunun sonuçlarını yerel seçimlerde hep birlikte gördük' diye konuşmuştu.

Yok böyle bir ilişki ağı! Enver Altaylı'nın 'kadrosu' - VeryansınTV

İBB'DE İYİ PARTİ KONTENJANI MERAK KONUSU OLDU

Şimdi kamuoyu İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne İYİ Parti kontenjanından yani Buğra Kavuncu referansıyla alınan daire başkanı, genel müdür, müdür, şef ve personelin olup olmadığı varsa bunların kimler olduğu merak edilmeye başlandı.

İP VE KAVUNCU’LARIN SIR DOLU İLİŞKİLERİ

Ο χρήστης murad στο Twitter: "Ekrem'in tepesinde duran Alman Kimya Sanayii  devi BASF'ın Türkiye ve Ortadoğu şefi Buğra Kavuncu, (Fetö'den yargılanan  Enver Altaylı' nın yeğeni) İYİ Parti İstanbul İl başkanı "birileri  tarafından"

Sabah Gazetesi yazarı Mahmut Övür 1 Eylül 2018'deki yazısında İYİ Parti ve Kavuncu ailesi arasındaki ilişkilere dikkat çekmişti.

İşte Mahmut Övür'ün o yazısı;

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "prensi" olarak sunulan genç işadamı Buğra Kavuncu'nun GİK üyesi ve parti sözcüsü olması uzun yıllarda Türkiye'nin yaşadığı iç ve dış kuşatmalarla yakından ilişkili görülüyor. Ailesinin siyasetteki rolü, CIA ve FETÖ ile ilişkileri, Türkiye'nin geçmişte ve bugün yaşadığı kırılma noktalarında ortaya çıkmaları bunu gösteriyor.

BUĞRA KAVUNCU BASF'TA ÜST DÜZEY YÖNETİCİYDİ

Dün eski MİT'çi, CIA ile ilişkili Enver Altaylı ve FETÖ'nün Kazakistan'daki önemli ismi eski Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu'nun ilişkilerini ve akrabalıklarını yazdım.
Buradan devam edelim. Buğra Kavuncu'yu görünürde İyi Parti sözcülüğüne taşıyan şey, Almanya'nın dev firmalarından BASF'ta üst düzey yönetici olması. Ama arka planda başka ilginç ilişkiler var. Bir kere firmanın geçmişi ve ilişkileri soru işaretleriyle dolu. BASF firmasının geçmişi İkinci Dünya Savaşı'na kadar uzanıyor. Dünyanın en büyük kimya ve boya firmaları arasında yer alıyor. Derin ve küresel bir güç olduğu söyleniyor. Bu gücün Kazakistan'da büyümesiyle FETÖ'cülerin yükselişleri arasında bir paralellik var.

FETÖ ELEBAŞI GÜLEN'LE İLK İRTİBAT!

Bu fotoğrafa, Koyuncu'nun dayısı Enver Altaylı'nın Almanya ve CIA ilişkilerini ve diğer akbabası İsmail Kavuncu'nun FETÖ bağlantısı eklenince durum biraz daha netleşiyor. Ama büyük fotoğrafı asıl tamamlayıcı olan büyük dede Abdurrahman Kavuncu.
Dede Koyuncu, 1938'de Özbekistan'dan Türkiye'ye göçen ailenin en büyüğü.
Onun en yakın arkadaşı ise CIA ajanı Özbek kökenli Ruzi Nazar. Onun öğrencisi ise MİT'çi Enver Altaylı... Başka isimler de var ama daha önemlisi Gladyo örgütlenmesi, onun ilk adımı Komünizmle Mücadele Dernekleri ve FETÖ elebaşı Gülen'le ilk irtibatın kurulması.

Bu ilişkiler ağı, 90'larda Sovyetler'in yıkılmasıyla yeniden canlanıyor. Adres, Türki Cumhuriyetler. Buralar hem Altaylı'nın hem de CIA'nın ilgi alanı.

CIA'NIN O BÖLGELERDEKİ APARATI FETÖ!

Başka kim var dersiniz? Şaşırtıcı değil, CIA'nın o bölgelerdeki aparatı FETÖ.
Okulları ve işyerleriyle FETÖ o bölgeleri ele geçirirken başrolde bildiğimiz İsmail Kavuncu var.

Biraz karışık ama buraya bir nokta koyup Kavuncu ailesiyle ilgili yine kafalarda soru işareti oluşturan iki önemli ayrıntıya daha dikkat çekelim. İlkine bir soruyla başlayalım: Bir CIA projesi olan FETÖ'nün Türki cumhuriyetlere yönelmesiyle Türkiye'deki milliyetçi cenahta yaşanan "ümmetçi-milliyetçi" siyasal ayrışmanın aynı zaman dilimine denk düşmesi acaba tesadüf mü? O tarihlerde Ülkücüler arasında yaşanan ayrışmanın öncülüğünü yapan isim ise Buğra Kavuncu'nun babası Orhan Kavuncu...
İkinci ayrıntı çok daha ürkütücü...

KAYNAK: HABER7

İLGİLİ HABERLER