Gündem
  • 19.8.2019 13:06

FETÖ'de kayyum cinneti yaşanıyor!

Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediyelerine kayyum atanmasının ardından terör örgütü FETÖ adeta krize girdi. PKK'ya finansörlük yapan HDP'li belediyelere hiçbir şekilde tepki göstermeyen FETÖ'cüler, devlet düşmanlığını bir kez daha gözler önüne serdi.

İçişleri Bakanlığınca, Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanları görevlerinden uzaklaştırıldı. Bakanlıktan yapılan açıklamada kararın gerekçesi olarak, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'ün, haklarında terör kovuşturması ve soruşturma olması gösterildi.

Kayyum atanmasına ilk tepki gösterenler arasında FETÖ'cüler yer aldı. Firari FETÖ'cüler sosyal medya üzerinden terör örgütü PKK'ya destek veren Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlarına sahip çıktı.

EMRE USLU 'DARBE' DEDİ

Firari FETÖ'cü Emre Uslu, belediyelerin PKK terör örgütü güdümünden kurtarılmasını "darbe" olarak niteledi. Darbe söylemine destek çağrısında bulundu.

'DİKTATÖR' YALANINA DEVAM!

FETÖ firarilerinden Mehmet Çelik ise, kayyum kararının ardından adeta öfke krizi geçirdi. Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da hakaret etti.

PKK'YI SAVUNDU, DARBE DEDİ

"Fuat Avni" olarak bilinen hesabın yöneticilerinden firari FETÖ'cü Said Sefa da, terör örgütü PKK'ya destek çıkarak kayyum kararı için "açık bir darbe" ifadesini kullandı.

PKK'YA GİDEN PARALARI UNUTTU

HDP'li belediyelerin terör örgütü PKK'nın finansörü gibi çalıştığını unutan Tuncay Opçin, kayyum olarak atanan valilere, "Sömürge valisi" diye hakaret etti.

BÜLENT KENEŞ ÇILDIRDI

FETÖ'nün yayın organı Today's Zaman'ın eski Genel Yayın Yönetmeni firari hain Bülent Keneş, kayyumlara "Şerefsiz, alçak" gibi küfürler savurdu.

TEK UMUTLARI CHP

FETÖ'nün medya ayağının kilit isimlerinden firari terörist Abdülhamit Bilici, PKK destekçisi belediyelere kayyum atanması konusunda CHP'yi sessiz kalmakla suçladı.

KAYNAK: HABER7

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER