Gündem
  • 16.3.2021 21:50

FETÖ'den 3 yıl hapis yedi, bir gün bile yatmadı.. Mahkemeden bir skandal daha

Arbella Makarnaları'nın FETÖ'den hüküm giyen yöneticisi Ömer Abdullah Özdemir tek gün bile hapis yatmadı, mahkeme şimdi de skandal bir karara imza atarak hakkındaki yurt dışı yasağını kaldırdı.

TV100'de yer alan habere göre; FETÖ’den hüküm giyen Mersin Ticaret Borsası Başkanı Ömer Abdullah Özdemir hakkındaki yurt dışına çıkış yasağı kaldırıldı.

Arbella makarnalarının sahibi Mahmut, Hüseyin e Hasan Arslan kardeşler, Fetullahçı Terör Örgütü üyeliğinden yargılandı.

3’er yıl birer ay hapis cezasına çarptırıldılar.

Arslan kardeşlerin şirketi ARBEL Gıda’nın yöneticileri Ömer Abdullah Özdemir, Abdülkadir Külahçıoğlu ve Ayşe Gülçin Hazar da terör örgütüne bilerek yardım etmekten aynı cezaya çarptırıldı.

 

Yargılama sürecinde FETÖ ile irtibatları bir bir ortaya konuldu.

Arslan kardeşler de suç ortakları Ömer Abdullah Özdemir de, FETÖ’cü hainlerin darbe girişimi sırasında Mersin’e sıkıyönetim komutanı atadığı tuğamiral Nejat Atilla Demirhan ile irtibatlıydı.

Aralarında sayısız kez görüşmeler gerçekleşmiş, darbe girişimi sırasında cep telefonları 110 kez aynı baz istasyonundan sinyal vermişti.

Arslan kardeşlerin ve Ömer Abdullah Özdemir’in, yargının FETÖ üyeliğinde kıstas aldığı bir başka özelliği daha vardı.

Fetullah Gülen’in talimat verdiği dönemde Bank Asya’ya para yatırmış olmalarıydı.

17-25 Aralık’tan sonra Arbel Gıda’nın, Bank Asya’daki hesaplarında tuttuğu para miktarı 5 buçuk kat artırıldı, 10 milyon 649 bin 284 liraya çıktı.

Mersin 2’nci ağır ceza mahkemesi, Arslan kardeşleri FETÖ üyeliğinden Ömer Abdullah Özdemir’i de FETÖ’ye isteyerek yardımdan 3 yıl birer ay hapis cezasına çarptırdı.

Özdemir FETÖ’ye yardımdan hüküm giymesine giydi ama mersin ticaret borsası başkanlığı görevini de sürdürdü.

Özdemir bu makamı işgal etmeyi hala sürdürüyor.

Bununla da kalmadı. FETÖ’ye yardımdan hüküm giyen, bir tek gün bile tutuklu kalmayan Ömer Abdullah Özdemir hakkındaki  adli kontrol tedbiri de kaldırıldı.

Mersin 2’nci ağır ceza mahkemesi skandal bir karara imza atarak, FETÖ’cü Ömer Abdullah Özdemir hakkındaki yurt dışına çıkış yasağını kaldırdı.

 

İLGİLİ HABERLER