Gündem
  • 17.2.2020 16:23

FETÖ'den mahkum olan Nazlı Ilıcak Hilmi Özkök'e sahip çıktı!.. O'nu FETÖ'ye bulaştırmayın

Nazlı Ilıcak'tan Fetullah Gülen ve Hilmi Özkök açıklaması

FETÖ'den hapis yatan Nazlı Ilıcak eski eşi Emin Şirin'in Hilmi Özkök hakkındaki Fethullah Gülen ile ilgili iddialarına cevap verdi.

AK Parti eski milletvekili Emin Şirin'in Genelkurmay eski başkanı Hilmi Özkök'ün açıklamalarına eski eşi Nazlı Ilıcak'tan cevap geldi.

Şirin, 1999'da ABD ziyaretinde Fethullah Gülen'in davetine katıldıklarını belirterek, "Nazlı Ilıcak ‘Askeri vesayetten ne zaman kurtuluruz?' deyince Gülen ‘Hilmi Özkök Genelkurmay Başkanı olduğunda' karşılığını verdi. Bunlar bizzat şahit olduğum sözlerdir" iddiasında bulunmuştu.

Kanlı 15 Temmuz darbe girişimi sonrası tutuklanan ve uzun süre FETÖ'den hapis yatan Ilıcak, Sözcü'den Saygı Öztürk'e konuştu. Nazlı Ilıcak, Özkök'ün "FETÖ" tartışmasının içine çekilmesinin haksızlık olduğunu söyleyerek, “Şirin'in sözleri gerçeği yansıtmıyor” dedi.

Öztürk’ün aktardığına göre Ilıcak, şu ifadeleri kullandı:

"Şimdi sıra Hilmi Özkök gibi demokrat bir Genelkurmay başkanını suçlamaya mı geldi? Eğer Emin Şirin böyle bir cümle duymuş ise bu ancak Özkök'ün ‘Askeri vesayete karşı, orduyu meşru bir çizgide tutma gayretine' bir atıftan ibarettir. Ben böyle bir şey konuşulduğunu hatırlamıyorum. Eğer ‘Yakınlığımız var' şeklinde bir cümle sarf edilseydi elbette hatırlardım. 28 Şubat sürecinde Özkök'ün demokrat kişiliği vurgulanmışsa, bu husus cemaate yakınlığını değil, sadece meşru çizgide bir duruşu olduğunu gösterir. Bu yüzden de Özkök'ün FETÖ tartışması içine çekilmesi, hak etmediği bir durumdur. Özkök, ilk iktidara geldiği dönemlerde AK Parti hükümetine kurulan askeri ve yargı kumpaslarının boşa çıkmasını sağlayan isimdir."

Yorumlar (1)

  • - CUMHUR

    Dün AKP genel başkanı Apo'ya sayın şehitlere kelle dediği için 3 kuruşluk cezaya çarptırılmıştı, bu gün CHP AKP Genel Başkanı FETÖ nün ininde örgütün başı FETO ya dön aşkım seni özledik dediği için 5 kuruşluk dava açmış; anlaşılan bu ihanet cezalarına da % 66,6 oranında zam gelmiş.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER