Medya
  • 3.4.2020 22:13

FETÖ'nün Ankara Kuşu karakolda ötüp isimleri verdi, Cezaevine gönderildi

Ankara Kuşu hesabı yönettiği tespit edilen Oktay Yaşar, çıkarıldığı mahkemece 'FETÖ propagandası' suçundan tutuklandı.

Gözaltına alınan Ankara Kuşu'nun emniyetteki sorgu işlemleri tamamlandı. Hesabı yönettiği tespit edilen Oktay Yaşar, sabah saatlerinde Ankara Adliyesi'ne sevk edildi. Yaşar, savcılık işlemleri ardından 'FETÖ propagandası' yapma suçlamasıyla tutuklandı.

Sosyal medya hesabı Twitter üzerinden uzun zamandır provokatif paylaşımlar ve yalan bilgiler paylaşan Ankara Kuşu isimli kullanıcı ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatılmıştı.

Başsavcılık, hesabın kullanıcısının Oktay Yaşar olduğunu tespit etmesi ardından Yaşar geçtiğimiz sabaha karşı Gebze'deki ikametinden gözaltına alınmıştı. Evinde arama yapılan Yaşar, buradan Ankara'ya götürülmüştü.

Tutuklamaya sevk edildi

Gözaltına alınan Ankara Kuşu'nun emniyetteki sorgu işlemleri tamamlandı. Hesabı yönettiği tespit edilen Oktay Yaşar, sabah saatlerinde Ankara Adliyesi'ne sevk edildi. Yaşar, savcılık işlemleri ardından 'FETÖ propagandası' yapma suçlamasıyla tutuklamaya sevk edildi.

Tutuklandı

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ndeki sorgu işlemleri de tamamlanan Yaşar, atılı suç kapsamında tutuklanarak cezaevine gönderildi.

KARAKOLDA AĞLAYARAK ÖTTÜ VE HERŞEYİ ANLATTI

Öğrendiğime göre Oktay Yaşar Emniyet'te ağlamış. Polisleri karşısında görünce tir tir titremiş. Twitterdan yaptığı delikanlılıkları adli makamların karşısında yapamamış. Yaptığı pislikleri tek tek anlatmış. Soruşturma genişleyince birkaç isme daha gidilecek. Bir de Ankara Kuşu denilen aptal iletişimde olduğu herkesin adını vermiş ve bülbül gibi ötmüş.
Zavallı muhalifler bundan bile medet ummuşlardı. Paylaştığı yalan bilgileri birbirleriyle paylaşıp mutlu oluyorlardı. Hükümet galiba gidiyor diye avunuyorlardı. Bakalım muhalifleri kekleyecek sıradaki FETÖ'cü hesap hangisi olacak? Siz bir şey diyeyim: Kendi adıyla değil de fake hesapların arkasından yazan kimseye güvenmeyin. Cesur olsalar kendi isimleriyle yazarlar.

İLGİLİ HABERLER