Asayiş
  • 26.1.2021 11:50

FETÖ'nün firari Emniyet Müdürü yakalandı

 FETÖ'ye peş peşe operasyonlar! Firari emniyet müdürü yakalandı

Son dakika haberi:Terör örgütü FETÖ'ye birçok ilde peş peşe operasyonlar. İzmir'de FETÖ'nün hücre evlerine yönelik operasyonda, aralarında firari eski emniyet müdürünün de bulunduğu 35 şüpheli gözaltına alındı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ soruşturması kapsamında örgütün izdivaç yapılanmasına mensup 19 kişi hakkında gözaltı kararı verdi.İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Fetullahçı Terör Örgütü üyelerinin saklandığı gaybubet evlerine yönelik operasyonlar hız kesmeden devam ediyor.

Savcılığın talimatı doğrultusunda İzmir Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube ve Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından haklarında gözaltı kararı verilen 35 şüpheli yakalandı. Şüphelilerin kaldığı gaybubet evlerinde çok sayıda sahte kimlik, para ve dijital materyale el konuldu.
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Fetullahçı Terör Örgütü üyelerinin saklandığı gaybubet evlerine yönelik operasyon için düğmeye basıldı. Haklarında değişik mahkeme ve hakimliklerce verilmiş yakalama kararı bulunan ve aralarında meslekten ihraç edilmiş, hakim, asker ve emniyet personeli şahısların da olduğu 35 eski kamu görevlisinin kaldıkları gaybubet evleri deşifre oldu.İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla, İzmir Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube ve Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Gaybubet evlerinde kaldıkları belirlenen 35 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

SAHTE KİMLİK VE DİJİTAL MATERYALLERE EN KONULDU
İzmir merkezli gerçekleştirilen operasyonda, hakkında değişik mahkemeler tarafından aranma kaydı bulunan toplam 35 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin gözaltına alındığı gaybubet evlerinde ele geçirilen çok sayıda sahte kimlik, para ve dijital materyale el konuldu. 8 firari şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmanın ise devam ettiği öğrenildi.İZDİVAÇ EVLERİNE OPERASYON

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunca örgütün güncel izdivaç yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında; dosya şüphelilerinden bir kısmının etkin pişmanlık hükümleri çerçevesinde alınan ifade ve teşhislerinde FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü ile irtibatlı olduğu belirtilen 19 (sivil) şüpheli hakkında Ankara merkezli 13 ilde gözaltı kararı verildi.

İLGİLİ HABERLER