Gündem
  • 30.4.2013 19:32

Fidan'ı ifadeye çağıran savcı nereye gönderildi ?

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), bin 923 adli, 148 idari idari hakim ve savcının görev yerini değiştirdi. Kararnamede ise MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı ifadeye çağıran Savcı Bilal Bayraktar’ın Beykoz Cumhuriyet Savcılığı görevine getirilmesi dikkat çekti.
2013 yılı adli ve idari yargı ana kararnamelerini içeren açıklamada, kararnameye ilişkin tebligatların 14 Haziran 2013 tarihinden itibaren belirlenecek takvim çerçevesinde iki grup halinde gönderileceği kaydedildi. İlk grupta yer alanların 17 Haziran 2013 tarihinde, ikinci grupta yer alanların ise 4 Temmuz 2013 tarihinde görev yerlerinden ayrılmalarının sağlanacağı belirtilen açıklamada, "Kararnameye ilişkin yeniden inceleme talebi olanların, durumlarının bir an önce kesinleştirilmesini sağlamak amacıyla tebligat yapılmasını beklemeksizin 10 Mayıs 2013 tarihine kadar dilekçelerini Kurulumuza göndermeleri gerekmektedir" ifadesi yer aldı.
HSYK’nın atama kararnamesinde dikkat çeken önemli ayrıntı ise, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı ifadeye çağıran Savcı Bilal Bayraktar oldu. Bilal Bayraktar, yeni son kararname ile Beykoz Cumhuriyet Savcılığı görevine atandı.

 

İHA
 

İLGİLİ HABERLER