Spor
  • 24.1.2020 10:27

Fikret Orman giderayak Burak Yılmaz'ı ihya etmiş.. İşte Burak Yılmaz'ın sözleşmesi

Burak Yılmaz şoku! Sözleşmesi ortaya çıktı...

Burak Yılmaz’ın artı 1 yıl olan sözleşme şartları 5 milyon TL karşılığında fesih edilebilecekken, 2 yıl daha uzatılıp 33 milyon TL’lik yükümlülüğün altına girildiği ortaya çıktı.

Beşiktaş'ın geçtiğimiz sezonun devre arasında 1.5+1 yıllığına kadrosuna kattığı ve sezon sonunda bitecek sözleşmesi sadece bir yıl uzayacak olan Burak Yılmaz, devre arası düzenlediği basın toplantısında "İlk imzamı atarken de burası son olsun diye dua ettim, Allah bana bu şansı tanıdı" ifadelerini kullandı.


Siyah-beyazlılar ile uzun süreli birlikteliğin mesajını veren Burak'ın yeni sözleşmesi ile ilgili detaylar ortaya çıktı.

 

BIRAKMA KARARI SONRASI 

Eski Başkan Fikret Orman, Eylül ayında görevi bırakma kararı aldıktan sonra giderayak Burak Yılmaz ile 2022'ye kadar mukavele yaptı.Bu sözleşme, kulüp aleyhine ekstra mali sorumluluklar getirdi. 2020 sezonu sonundaki opsiyona göre Burak'ın maaşı düşecekti.Burak Yılmaz’ın artı 1 yıl olan sözleşme şartları 5 milyon TL karşılığında fesih edilebilecekken, 2 yıl daha uzatılıp 33 milyon TL’lik yükümlülüğün altına girildiği ortaya çıktı.

Dahası opsiyonu kullanma hakkı Beşiktaş'ta saklıydı. Ancak yeni anlaşma ile bu hak kulübün elinden alındı, Burak'ın maaşı da düşmedi.

İMAJ HAKLARI DA OYUNCUDA 

Futbol Federasyonu'na yapılan bildirime göre Burak Yılmaz mukavelesini tamamlaması halinde toplamda 25.2 milyon TL garanti ücret alacak.Anlaşmaya maç sayısı üzerinden koyulan maddeden dolayı bu rakamın 34.8 milyon TL'ye kadar çıkma ihtimali bulunuyor. Burak Yılmaz ayrıca bütün imaj haklarına da sahip olacak.

YENİ SÖZLEŞMENİN DETAYLARI

* Yıllık maaş her sezon için 12 milyon 600 bin TL.

* 10 resmi Lig ve Avrupa maçında 45 dakika ve üstü oynarsa 1 milyon 600 bin TL.

* 15 resmi Lig ve Avrupa maçında 45 dakika ve üstü oynarsa 3 milyon 200 bin TL.

* 20 resmi Lig ve Avrupa maçında 45 dakika ve üstü oynarsa 4 milyon 800 bin TL.

* Oyucunun bütün imaj hakkı kendisinde olacak. (Sabah)

İLGİLİ HABERLER