Spor
  • 30.4.2013 13:05

Fikret Orman o yöneticiyi istifaya davet etti!..

BEŞİKTAŞ Kulübü Başkanı Fikret Orman, basın toplantısı düzenledi.

Ümraniye'deki Nevzat Demir Tesisleri'nde 11.30 gibi başlayan toplantıya, "Pazar günü Beşiktaş'ın Anayasası'nı yeniden yazacağız. Gündem buydu, tüzük tadili yapılacak. Ana gündem maalesef tribünde yaşanan olay üzerine değişti. Tüzük tadilinin önüne geçti" diyerek başladı.

Sözlerine Tamer Kıran'dan bahsederek devam eden Fikret Orman, "13 ay evvel aday olduğum kongrede Tamer Kıran yanımızdaydı. Arkadaşımız. Tamer Kıran eğitimi, kariyeri çok önemli bir isim, gecesini gündüzüne katar ve Beşiktaş için çalışır. Beşiktaş'a katkıları çok fazladır. Çok önemli görevler yaptı. İstifasını aldığım haberler gerçek dışıdır. Tamamıyla kendi fikridir. Kendi iradesiyle istifa etti. Bu normal bir istifa değildi. Ben ve arkadaşlarım çok üzüntülüyüz. Tamer ve ailesi üzüldüğü için çok üzüntülüyüm. Beşiktaş'a düzgün insanlar kazandırmak ana amacımken, Tamer'in istifası daha önceki istifalar gibi değildir. Gazetelerde çıkan "İstifasını istediğim" şeklindeki haberlerin hiç biri doğru değildir." dedi.

Tribünde yaşanan kavganın, olayın savunulacak bir tarafı olmadığını da dile getiren Orman; "Zaten biz savunma tarafında değiliz. Bu organize bir iş değil, sadece bir kazadır. Bu olayın tutulacak bir tarafı yoktur. Beşiktaş camiası olarak bu tip olayları kınıyoruz. Bu gibi olayların hepsi için mahkeme önünde tüm macadelemizi vereceğiz. Ört pas etmek niyetinde değiliz, sonuna kadar gideceğiz. Allah'tan dileğim bir daha böyle olaylar olmasın.

LEVENT ERDOĞAN'IN İSTİFASINI İSTEDİ

"Beni tanıyanlar iyi bilir , kimseyi kandırmıyoruz, herşey şeffaflık içerisindedir. Yönetimde kendini kandırılmış hisseden varsa istifa etsin" diyerek Yönetici Levent Erdoğan'ın istifa etmesi geriktiğini ima etti. Orman daha sonra bir soru üzerine ise "Leven Erdoğan istifa etmeli" dedi.

"Beşiktaş'ta borçlar ödendikçe, işler iyiye gittikçe altında başka şeyler arayanlar ortaya çıkmaya başladı" diyen Başkan Orman, "Bunu çok yakışıksız buluyorum" şeklinde konuştu.

Tüzük ile ilgili de konuşan Fikret Orman, "2005'ten beri çalışma yapıyoruz. Tüzüğü değiştirmek istememizin tek amacı, Beşiktaş'ın hür irade ile yönetilmesini sağlamaktır. Genel kurulun Mayıs ayına alınmasının nedeni, masraf yapılmadan evvel, Beşiktaş yönetimi kurulun önüne bütçe sunmalı, tüm branşları içeren bir sunum yapmalı. Şubat ayında bir bütçe verildiğinde bir anlamı olmuyor. Yani borçlanmadan önce onay alınmalı. Şubat ayındaki bir genel kurulmda biz şampiyonlar ligine katılacağız diye bir rakam koyarsanız bunu anlamı yoktur. Ama mayıs ayında; bizim hedefimiz bu, bunun için izin alıyoruz denmelidir. Borçlanıp da genel kurulun önüne gidilmemeli."

YÖNETİCİ ERDOĞAN: "BAŞKANIN İSTİFASI BEŞİKTAŞ İÇİN EN HAYIRLISI"

BEŞİKTAŞ Yönetim Kurulu Üyesi Levent Erdoğan, kendisinden istifa etmesini isteyen Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'a yanıt verdi.

Levent Erdoğan yaptığı kısa açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Fikret Orman, Genel kurul üyelerinin oylarıyla seçildiğim yönetim kurulu üyeliğimden istifamı istemiş. Yeni yönetim olarak göreve gelinen 1 yıl gibi kısa bir süre içinde, birçok yönetim kurulu arkadaşımız çeşitli sıkıntılardan dolayı yönetim kurulu üyeliklerinden istifa etti. Fakat gelinen noktada özellikle "Tüzük Tadil" adı altında hazırlanan ve Beşiktaş'a uzun vadede büyük zararlar vereceği neredeyse tüm camia tarafından kabul edilen maddelerin karşısında durmam belli ki kendilerini rahatsız ediyor. Son dönemde yaşanan olumsuzluklar ortadayken Sayın başkanın faturayı sürekli başkalarına kesmek yerine, öncelikle kendi istifasını vermesi Beşiktaş için en hayırlısı olacaktır."

 

DHA

İLGİLİ HABERLER