Gündem
  • 6.1.2014 16:17

'Fişleme' iddiasına soruşturma

Gaziantep Valiliği; bugün bir gazetede çıkan ve İslahiye İlçesi'nde eğitim gören üniversite öğrencilerinin fişlendiğine ilişkin haber üzerine soruşturma başlatıldığını duyurdu.
Gaziantep Üniversitesi'nin İslahiye ilçesindeki Meslek Yüksekokulu'nda öğrenim gören öğrencilerin güvenlik güçlerince takip edilerek fişlendiği yönündeki haber üzerine Gaziantep Valiliği inceleme başlattı. Gaziantep Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, soruşturma için müfettiş talep edildiği belirtilerek şu ifadelere yer verildi: "2011-2012 yılı eğitim öğretim döneminde Gaziantep İslahiye ilçesinde öğrenim gören öğrencilerle ilgili çıkan haberlerde iddia edilen konularla ilgili gerekli soruşturma yapılmak üzere Emniyet Genel Müdürlüğünden müfettiş talep edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Öte yandan öğrencilerin fişlendiği iddia edilen İslahiye'de, 2005 yılında da dönemin İslahiye Kaymakamı ve diğer yöneticilerinin de bulunduğu kamu görevlilerinin jandarma tarafından fişlendiği iddiaları ortaya atılmış ve İçişleri Bakanlığı konuyla ilgili soruşturma başlatmıştı.

İLGİLİ HABERLER