Ekonomi
  • 13.2.2020 10:11

Flaş.. İş Bankası CHP'nin elinden kurtarılıyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başkanlık ettiği AK Parti’nin son MKYK toplantısında, İş Bankası’ndaki CHP hisselerinin Hazine’ye devri gündeme geldi.

AK Parti’nin Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, devire ilişkin hazırladığı taslak konusunda sunum yaptı. Erdoğan, taslak üzerinde biraz daha çalışılmasını isteyerek, “Bir an önce getirin” talimatını verdi.

ATATÜRK’ÜN VASİYETİ EKRANDA

Canikli’nin sunumu sırasında, Atatürk’ün el yazısıyla kaleme aldığı vasiyeti ile CHP hisseleriyle ilgili Menderes dönemindeki tartışmalara ilişkin Meclis tutanakları ekrana yansıtıldı. Sunumda, Siyasi Partiler Yasası’na göre partilerin bu şekilde malvarlığının olamayacağı savunulurken, CHP’nin bu hisseler üzerinden taşınır ve taşınmazlarının, hatta zeytinliğinin bile bulunduğu bilgisi paylaşıldı. Taslağa göre CHP’nin İş Bankası’ndaki hisseleri Hazine’ye devredilirken, CHP’nin bankadaki yönetim kurulu üyelikleri de sonlandırılıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hisse devri yöntemine ilişkin farklı görüşlerin dillendirildiği toplantıda, Canikli’ye, “Tekrar çalışın ve bir an önce getirin” talimatını verdi.

Yorumlar (2)

  • - CUMHUR

    Kılıçdaroğlu ve Başbuğ siyasi ayağı işaret ediyordu işte belgesi ; İlk önce tasarıyı AKP nin genel başkanı MKYK ya onlarda Meclisteki AKP grup başkanlarına iletiyormuş Başbuğ bunu ifade etmiş herhalde savcılar yargıya yansıyan davanın dosyasını incelerken TİŞ bankası ile ilgili süreci emsal alıp ; bu silsile hareketinden siyasi ayak sonucuna ulaşır kral çıplakmış.!

  • - CUMHUR

    AKP miletvekilleri talimatı üst akıldan alıyormuş Türk milletinden değil bu ikrarın daniskasıdır; yeni sistemde Parlamento yani millet ayaklar altına alınmış siz milletin vekili misiniz sarayın ümmeti misiniz.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER