Spor
  • 16.3.2021 21:07

Galatasaray Muslera ile sözleşme yeniledi

Galatasaray, kontratı sezon sonunda sona erecek olan 34 yaşındaki Fernando Muslera ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Galatasaray A Takım Kaptanı Fernando Muslera ile yeni sözleşme imzaladı. ABD'den de teklif alan Uruguaylı file bekçisi, tercihini 10 yıldır formasını giydiği sarı-kırmızılı takımdan yana kullandı.

SÖZLEŞMENİN DETAYLARI

Galatasaray'dan yıllık 3.5 milyon euro kazanan Muslera, yeni sözleşmesinde 1 milyon euro gibi bir indirime giderek 2.5 milyon euroluk 3 yıllık yeni sözleşmeyi kabul etti.

Sarı-kırmızılıların KAP'a yaptığı açıklama şu şekilde: "Fernando Muslera'nın sözleşmesi 2021-2022, 2022-2023 ve 2023-2024 sezonları için uzatılmıştır. Buna göre futbolcuya ilgili her bir sezon için net 2.500.000 Euro sabit transfer ücreti ödenecektir"

İMZA TÖRENİ YAPILDI

Yapılan imza töreninde konuşan Muslera, "Bazen bir konuşma için hazırlık yaparsınız, ancak sayın yöneticilerimizin açıklamalarından sonra sözlerimde değişiklik yapmam gerektiğini hissediyorum. Galatasaray'da 10. senem ve 3 sene daha burada kalacağım. Zamanında doğru karar verdiğimi bir kez daha anlayabiliyorum." dedi.

"ÇOK MUTLUYUM"

"Birçok isimle çalıştım ve hepsi bana çok şey kattı. Uruguay'dan 15 bin kilometre uzakta yaşıyorum ama ikinci evimde gibiyim. Doğru karar verdiğimi bir kez daha anlamış oldum.

Galatasaray ikinci ailem, bana çok şey kattı. İnsanlık anlamında, kariyer anlamında burada büyüdüm. Çocuklarım burada doğdu, ikisi de Türk sayılır. Ailemle birlikte ne kadar doğru bir karar aldığımızı hissetim. Bu güzel camiaya 3 yıl daha hizmet edeceğim için mutluyum."

İLGİLİ HABERLER