Spor
  • 24.6.2014 16:55

Galatasaray rotayı Jürgen Klinsmann'a çevirdi

Galatasaray'da teknik direktör olmasına kesin gözüyle bakılan Thomas Tuchel, kulübü Mainz'den sözleşmesini fesih izni alamayınca sarı kırmızılı kulübün teklifini geri çevirmek zorunda kaldı.
Ön görüşmelerde sarı kırmızılı kulübün teklifine olumlu bakan ve gelmek için son derece istekli görünen Tuchel, kulübünü ayrılmak için ikna edemeyince tıpkı Lucescu'da olduğu gibi Galatasaray'ın teklifini geri çevirmek zorunda kaldı. Tuchel'den olumsuz yanıt alan sarı kırmızılı kulüpte şimdi ilk hedef ABD Milli Takımı'nı çalıştıran Jürgen Klinsmann. Grup maçlarında ABD Milli Takımı ile birlikte oldukça başarılı bir grafik çizen Klinsmann'ın, ilk aşamada sarı kırmızılı kulübün teklifine 'hayır' demese de, resmi görüşme için ancak ABD Milli Takımı'nın Dünya Kupası'ndan ayrılması sonrasında sarı kırmızılar ile masaya oturacağı öğrenildi.

Başkan Ünal Aysal, bir yandan Klinsmann ile yapılan ilk temasların neticesini beklerken, bir yandan da Galatasaray'a gelmek için hazır durumda bekleyen Hollandalı çalıştırıcı Dick Advocaat'ı yedekte tutuyor.
Kadir ÇETİNÇALI / İSTANBUL (DHA)

İLGİLİ HABERLER