Spor
  • 29.1.2018 00:58

Galatasaray sol bek ve forvet için parayı buldu

Galatasaray Ndiaye'nin satışından sonra sol bek ve forvet transferini sonlandıracak

Badou Ndiaye'nin Stoke City'e satışı gerçekleşirse Galatasaray yönetimi elde edilen gelirin bir kısmıyla sol bek ve forvet transferlerini tamamlamak istiyor.

Osmanlıspor'u mağlup ederek ligin ikinci yarısına üst üste 2 galibiyetle başlayan Galatasaray'da gözler transfere çevrildi. Stoke City'nin kadrosuna katmak istediği Badou Ndiaye için yapılacak görüşmeler, Galatasaray'ın transfer politikasını da belirleyecek.

Galatasaray Yönetimi, Senegalli oyuncunun satışından gelecek paranın bir kısmını transfer için kullanacak.

Sarı-kırmızılılar, Juventus'un Kwadwo Asamoah için son bir hamle daha yapmayı planlıyor. İtalyan ekibi ile uzun süredir pazarlık yapan Galatasaray, 29 yaşındaki oyuncunun Juventus ile sözleşmesini uzatmaya olumlu yaklaşmaması üzerine yeniden harekete geçti. Transferin son günlerinde Asamoah'ı kadrosuna katmak isteyen Galatasaray, Roma ve Inter'in de listesinde bulunan Ganalı sol bek için şartları zorlayacak.

Forvet transferi için de temaslar devam ediyor. Teknik direktör Fatih Terim, Gomis ve Eren'in haricinde bir isim ile daha kadroyu genişletmek istiyor. Bu nedenle yönetim, transfer için yoğun mesai harcıyor.

Badou Ndiaye'nin satışından yaklaşık 15 milyon Euro gelir elde etmeyi planlayan Galatasaray Yönetimi, 2 transfer yaparak şampiyonluk yarışında daha güçlü bir kadro ile yoluna devam etmeyi hedefliyor.

 

İLGİLİ HABERLER