Spor
  • 10.3.2021 13:04

Galatasaray yönetimi Belhanda'yı kovdu

Galatasaray Belhanda'nın sözleşmesini feshetti

Galatasaray'da tartışılan isim olan ve her sene performansıyla gündem olan, son olarak da Sivasspor maçı sonrasında yönetimle ilgili söylediği sözler nedeniyle kulüp içerisinde tartışılan Younes Belhanda'nın sözleşmesi feshedildi.

Galatasaray'da sıcak gelişme yaşandı. Sarı kırmızılılar Temmuz 2017'de Dinamo Kiev'den 10 milyon euroluk bonservis bedeliyle gelen Faslı 10 numara, her sezon tartışma konusu olmuştu.

Bu sezon da bazı maçlar sonrasında tartışılan Belhanda, son olarak Sivasspor'la oynanan ve 2-2 berabere kaldıkları maçın ardından yaptığı açıklamalarla yönetimin dikkatini çekti. Sarı kırmızılı yönetimi kastederek yapan ve zemini eleştiren ifadeler kullanan Belhanda'nın bileti kesildi.

GALATASARAY'DAN YAPILAN AÇIKLAMADA ŞU İFADELERE YER VERİLDİ:

Profesyonel Futbolcu Younes Belhanda ile Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş. arasında akdedilen 3 Temmuz 2017 tarihli Profesyonel Futbolcu Transfer Sözleşmesi, Younes Belhanda'nın 7 Mart 2021 tarihli Galatasaray A.Ş. - Demir Grup Sivasspor müsabakasından sonra BEIN Sports ile yapmış olduğu röportajda Kulüp'ün imajına ve Kulüp Yönetim Kurulu Üyelerinin saygınlıklarına zarar veren ve hakarete varan beyanlarda bulunması sebebiyle ve daha öncesinde de Sözleşme ve Kulüp İç Disiplin Yönetmeliklerine ısrarlı şekilde aykırılık teşkil eden eylemlerde bulunmasının, taraflar arasındaki ilişkiyi çekilmez hale getirmiş olması nedeniyle, Younes Belhanda'nın Profesyonel Futbolcu Sözleşmesi, FIFA Oyuncuların Statüsü ve Transferleri Talimatı'nın 14. Maddesi uyarınca 10 Mart 2021 tarihinden itibaren derhal, tek taraflı ve haklı sebeple feshedilmiştir.

"SENİN GALATASARAY KARİYERİN BİTTİ"

Ancak Sivasspor maçından sonra Younes Belhanda'nın Abdurrahim Albayrak, Mustafa Cengiz ve Yusuf Günay'ı kastederek "Florya bile buradan daha iyi. Gerekirse dünyanın en iyi uzmanlarıyla buranın düzeltilmesi lazım. Yöneticiler Instagram ve Twitter'da dolanmak yerine zeminle ilgilenmeliler" sözleri Galatasaray yönetimi için bardağı taşıran son damla oldu.

Galatasaray yönetiminin "Sana yaptığımız teklifi geri çektik. Senin Galatasaray kariyerin bitti" sözleri sonrası Belhanda, sosyal medya hesabından açıklama yaparak "Ben kimseyi kastetmedim" paylaşımını yaptı.

İLGİLİ HABERLER