Spor
  • 31.1.2015 12:06

Galatasaray'da sürpriz gelişme

Sarı-Kırmızılı kulüpte seçimli kongre tarihinin belirlenmesiyle başkanlık yarışı kızıştı. 23 Mayıs'ta, Beşiktaş derbisinden 1 gün önce yapılacak seçim için şimdiden kollar sıvanırken, Yarsuvat'ın göreve devam etme ihtimali ortaya çıktı.

Galatasaray’ın yeni başkanının 23 Mayıs 2015’te belli olacağının açıklanmasıyla, kongre startı da resmen verilmiş oldu. Şimdi Sarı-Kırmızılı camiada müthiş bir kulis yarışı başladı. Seçimli kongrenin, Beşiktaş derbisinden 1 gün önce yapılacak olması sebebiyle, mevcut yönetim olası bir şampiyonluğu göremeyecek. Ancak ilginç bir gelişme var. Başkan Duygun Yarsuvat’ın göreve devam etme ihtimali doğdu. Ünal Aysal’ın koltuğu bırakmasıyla acele bir seçime gidildiği düşüncesiyle görev süresini 8 ay olarak kısıtlayan Yarsuvat, dediği gibi yapıp, kulübü seçime götürecek. Ancak çevresinden yoğun şekilde, “Kal ve göreve devam et” baskısıyla karşılaştı. Hâl böyle olunca, Duygun Yarsuvat’ın da, ailesi ve ekibiyle birlikte durumu gözden geçirmeye başladığı bildirildi.

Ali Dürüst ya da Dursun Özbek 
Eğer Duygun Yarsuvat aday olmazsa, şu anki yönetimde önemli bir görev üstlenen ve otel projesiyle gündeme gelen Dursun Özbek’in yarışa gireceği öğrenildi. Yönetim kurulunda yer almasa da, Sportif AŞ’ye girerek kulüpte aktif rol üstlenen Ali Dürüst’ün de adaylığını açıklaması ihtimallerden biri. Eski yöneticilerden Mehmet Helvacı’nın durumu ise şimdilik belirsizliğini koruyor. O da nabız yoklamaya başlamış durumda.

Aysal sürprizi olabilir 
Bir de adaylığını açıklayanlar var. Adnan Öztürk ve Turgay Kıran, bir süredir liste oluşturmak için çaba sarf ediyordu. İki ismin de bu doğrultuda önemli aşama kaydettiği ve seçime iddialı bir şekilde girecekleri ifade edildi. Bir de Ünal Aysal cephesi var... Eski başkanın kulüp yönetimine geri dönmek istediği ve adaylığını açıklamak için uygun ortamı kolladığı da gelen haberler arasında. Görünen o ki, önümüzdeki günler çok daha enteresan gelişmelere gebe.

 

İLGİLİ HABERLER