Spor
  • 30.6.2009 00:00

GALATASARAY'I NEDEN SEÇTİ?..

İspanya'nın El Mundo Deportivo gazetesinde bugün yayımlanan demecinde Leo Franco, Galatasaray'ın Porto ve Barcelona'dan sonra Şampiyonlar Ligi'ne en fazla katılan kulüplerden biri olduğunu ve İstanbul'a gitmesinde bunun büyük etkisi bulunduğunu kaydetti. Galatasaray'ı seçmesindeki ikinci nedeni Frank Rijkaard olarak açıklayan Arjantinli kaleci, ''Onun bulunması kararımda önemli oldu. Şampiyonlar Ligi kupasını kaldıran bir teknik direktör ve Galatasaray'ın projesinin ciddiliğine ve büyüklüğüne inanarak imza atmış biri. İstanbul'dayken onunla görüşüp, konuşma fırsatım oldu'' dedi.

''Galatasaray'ın sadece Şampiyonlar Ligi'ne katılma hedefi olan bir takım olduğunu sanıyordum'' diyen 32 yaşındaki Franco, ''Ama bana bunun yetmeyeceğini, lig ve kupayı kazanmak gerektiğini söylediler. Her kupayı kazanmak gerekiyor ve bu tabii ki dikkat çekip, sizi motive ediyor. İçimdeki ateşi Galatasaray'da söndürebilirim, kupalar istiyorum'' açıklamasında bulundu.

Kariyerinin son 10 yılını İspanya'da geçiren Leo Franco, 301 maç ile İspanyol liginde en fazla oynayan yabancı kaleci unvanını elinde bulunduruyor.

İLGİLİ HABERLER