Spor
  • 11.11.2020 11:11

Galatasaray'ın transferde ilk bombası Ahmed Musa

Galatasaray'ın transferde ilk bombası Ahmed Musa

Galatasaray yönetimi, teknik direktör Fatih Terim'in ısrarla istediği Nijeryalı golcü Ahmed Musa için temaslara başlama kararı aldı.

Galatasaray'da devre arası için transfer çalışmaları devam ediyor. Sarı-kırmızılı takım, hızıyla fark yaratan 28 yaşındaki kanat oyuncusu Ahmet Musa için araştırmaya başladı. Galatasaray transfer hamlesinde, FFP'ye takılmadan devre arasında işi bitirmek istiyor.


Hızlı bir kanat forvet eksikliği hisseden Galatasaray'a Suudi Arabistan'dan müjdeli haber geldi. Sabah'ın haberine göre; Al-Nasr'la olan sözleşmesini fesheden Ahmed Musa boşa çıktı. Sol açık olarak oynayan Nijeryalı yıldız iki sene önce sarı-kırmızılı kulübün gündemine girmiş ancak 2018 Dünya Kupası'nda patlama yapınca 16.5 milyon euro'ya Suudi Arabistan'a satılmıştı.

AL-NASR'DA YAPAMADI

Al-Nasr'da beklentileri karşılamayan Musa, ocak ayında Galatasaray'ın yolunu tutabilir. FIFA'lık olmak istemeyen sarı-kırmızılı yetkililer, 28 yaşındaki oyuncunun durumunu araştırmaya başladı. Beşiktaş'ın Josef de Souza, Başakşehir'in de Giuliano hamlesinde sorun çıkmaması, Galatasaray'ın Ahmed Musa transferinde elini güçlendiriyor.

MALİYETİ 2.5 MİLYON EURO

Onyekuru gibi savunma arkasına yaptığı koşular ve hızıyla fark yaratan Ahmed Musa'nın yıllık maliyetinin 2.5 milyon euro olduğu öğrenildi. Bu transfer için yoğun mesai harcayan sarı-kırmızılılar, bonservis ödemeyeceği için FFP'ye takılmayacak. Müslüman olan Nijeryalı hücum oyuncusu da kariyerine Türkiye'de devam etmeye sıcak bakıyor.

İLGİLİ HABERLER