Medya
  • 9.10.2018 00:05

Gazeteciyi tecavüz edip öldürdüler, cesedi parka attılar

Bulgaristan'da yolsuzlukları araştıran gazeteci Victoria Marinova, Ruse şehrinde öldürülmüş bulundu. 30 yaşındaki Marinova'nın, tecavüz edildikten sonra öldürüldüğü ve yanındaki cep telefonu ile bazı eşyalarının da kayıp olduğu belirtildi. Marinova, AB'de geçen seneden bu yana öldürülen üçüncü gazeteci.

Bulgaristan'ın tanınmış gazetecilerinden Viktoria Marinova'nın Tuna Nehri kenarındaki parkta bulunan cesedi, Avrupa'da şok etkisi yaptı. Kadın televizyoncunun cep telefonu, araba anahtarları ve bazı kıyafetleri kayıp.

Bulgaristan'da gazeteci Viktoria Marinova, tecavüz edilip öldürüldü. Marinova'nın cesedi, ülkenin kuzeyindeki Rusçuk kentinden geçen Tuna Nehri'nin kenarındaki bir parkta bulundu.

Rusçuk bölge savcısı Georgy Georgiev, uğradığı saldırıda başına darbe alan gazetecinin cep telefonu, araba anahtarları, gözlükleri ve bazı kıyafetlerinin kayıp olduğunu açıkladı. Marinova'nın ayakkabıları cesedinden metrelerce uzaklıkta bulundu.

Son dakika... Gazeteciyi tecavüz edip öldürdüler, cesedi parka attılar!

İçişleri Bakanı Mladen Marinov, Marinova'nın öldürülmeden önce tecavüze uğradığını doğruladı.

Viktoria Marinova ile ilgili görsel sonucu

Başbakan Boyko Borisov ise, saldırganların DNA kanıtlarına ulaşıldığını ve katillerin bulunmasının an meselesi olduğunu söyledi.

Viktoria Marinova ile ilgili görsel sonucu

Yerel televizyon TVN'de muhabirlik yapan kadın gazetecinin öldürülmesi, dünyada şok etkisi yarattı.

Son dakika... Gazeteciyi tecavüz edip öldürdüler, cesedi parka attılar!

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı yöneticisi Harlem Desir, Twitter hesabından "Araştırmacı gazeteci Viktoria Marinova'nın Bulgaristan'da korkunç şekilde öldürülmesi şoke edici" diye yazdı. Desir, cinayetin sorumlularının hızlı bir soruşturmayla derhal bulunmasını istedi.

Son dakika... Gazeteciyi tecavüz edip öldürdüler, cesedi parka attılar!

Marinova, Avrupa Birliği'nde son dönemde öldürülen dördüncü gazeteci oldu. İsveçli Kim Wall, Maltalı Daphne Caruana Galizia ve Slovakyalı Jan Kuciak, Ağustos 2017'den bu yana öldürülen gazeteciler.

'Dedektör' adlı programı da sunan kadın televizyoncu, Bulgaristan'ın Romanya sınırındaki Rusçuk'ta yaşıyor ve yolsuzluk araştırmalarıyla tanınıyordu.

İLGİLİ HABERLER