Gündem
  • 18.3.2019 18:02

Google ve Yandex 18 Mart'ta üç maymunu oynadı!

Arama motorları Google ve Yandex, Çanakkale Zaferi'nin 104. yıl dönümünde sessiz kaldı. Geçtiğimiz senelerde yer verilen zafer tasarımına bu yıl yer verilmemesi Türk takipçilerin tepkisine neden oldu.

Dünyanın en çok kullanılan iki arama motoru Google ve Yandex, Çanakkale Zaferi'nin 104. yılında yine sessiz kalmayı tercih etti.

Bugün, her yıl Türkiye'de çeşitli etkinliklerle şehitlerimizi andığımız ve zaferini kutladığımız Çanakkale Zaferi'nin 104. yılı. Google ve Yandex, özel günlere anasayfalarında yer verirken, tüm dünyanın konuştuğu Çanakkale Zaferi için bir uğraşa girmedi.

Geçtiğimiz yıllarda yer verdikleri Çanakkale Zaferi'ne bu yıl iki tarayıcının da sessiz kalması Türk vatandaşlar tarafından tepki çekti.

 Logolar değişiyordu

Yandex logosu, Google’ın Doodle tasarımları ile benzer bir şekilde, 18 Mart‘a özel olarak hazırlanan görsel ile değiştiriliyordu.

Yorumlar (1)

  • - CUMHUR

    Google ve Yandex tarihtir; kim hangi siteye girmiş ne indirmiş , kim ne zaman Kürdistan vardır Lazistan var demiş kim APO yu FETÖ yu kutsamış ne zaman bunu inkar etmiş hepsi kayıt altında milleti kandırırsınız ama bunları kandıramazsınız HDP ile PKK ile işbirliğinizi yüzünüze belgesi ile fotoğrafı ile vururlar internetten her hareketiniz takip ediliyor kayıt ediliyor.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER