Spor
  • 11.1.2022 14:11

Görgü tanıkları Ahmet Çalık'ın kaza anını anlattı

Ahmet Çalık'ın hayatını kaybettiği kazada kahreden detay! Konyasporlu Ahmet Çalık bu nedenle yola çıkmış!

Son dakika haberi: Süper Lig ekiplerinden Konyaspor'da forma giyen futbolcu Ahmet Çalık, Ankara'da geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitirdi. Otoyolda bariyerlere çarpmadan aracı şarampole yuvarlandıktan sonra takla atan Çalık'ın aracında emniyet kemeri kullanmadığı, ikaz sesini kapatmak için de emniyet kemerini kesip tokasını taktığı bu yüzden de araçtan fırladığı iddia edildi. Kaza yapan araçta emniyet kemerinin girişinde toka bulunduğu öğrenildi. Ayrıca genç futbolcu Ahmet Çalık'ın, bugün takımın izin günü olduğu için şubat ayında yapmayı planladığı düğün nedeniyle Ankara'ya nikah tarihi almaya gittiği bildirildi. İşte Ahmet Çalık'ın ölümüyle ilgili son dakika gelişmeleri…

SON DAKİKA: Ahmet Çalık’ın hayatını kaybettiği kazada kahreden detay! Konyasporlu futbolcu bu nedenle yola çıkmış!

Galatasaray'dan Konyaspor'a transfer olan futbolcu Ahmet Çalık'ın kullandığı 06 CLK 94 plakalı araç, Ankara-Niğde yolunda kontrolden çıkıp, bariyerlerin olmadığı bölümden şarampole devrildi.

AHMET ÇALIK'IN ÖLÜMÜNDE KAHREDEN DETAYLAR!

Kazayı görenlerin ihbarıyla bölgeye sağlık ekibi ve güvenlik güçleri sevk edildi. Sağlık görevlilerince yapılan kontrolde, araçta fırlayan ve tek başına yolculuk yapan Ahmet Çalık'ın yaşamını yitirdiği belirlendi.

AHMET ÇALIK NİKAH TARİHİ ALMAK İÇİN YOLA ÇIKMIŞ!

Olay yerine yardıma giden kişiler, araç içerisinde başka kimsenin olup olmadığını kontrol ettiklerinde emniyet kemeri kullanmadığını, ikaz sesini kapatmak için de emniyet kemerini kesip tokasını taktığı iddia edildi. Ayrıca Çalık'ın, bugün takımın izin günü olduğu için şubat ayında yapmayı planladığı düğün nedeniyle Ankara'ya nikah tarihi almaya gittiği öğrenildi.

SON DAKİKA: Ahmet Çalık’ın hayatını kaybettiği kazada kahreden detay! Konyasporlu futbolcu bu nedenle yola çıkmış!

GÖRGÜ TANIKLARI KONUŞTU

Kazanın ardından aracın yaklaşık 135 metre sürüklendiği belirlendi. Hurdaya dönen araç çekici ile otoparka kaldırıldı. Kaza sonrası olay yerine giden bölge halkından Zeki Uğur, "Bizim kaza olunca haberimiz oldu. Onun yanında başka bir araçla seyir halinde olan başka bir arkadaş, çok süratli olduğunu söyledi. 'Gözümün önünde beni geçmesiyle uçuruma gidip takla atmaya başladı' dedi. Kazadan sonra uzağa fırlamış" dedi. Kenan Yıldırım da, kazanın ardından olay yerine gittiğini belirterek, "Ambulans ekipleri cenazenin başındaydı. Allah rahmet eylesin, bizi yaklaştırmadılar. Araba pert olmuş. Her şeyi gitmiş arabanın. Hızlı olmasaydı araç o hale gelmezdi" diye konuştu.

 

SON DAKİKA: Ahmet Çalık’ın hayatını kaybettiği kazada kahreden detay! Konyasporlu futbolcu bu nedenle yola çıkmış!

 

İLGİLİ HABERLER