Spor
  • 28.2.2011 16:54

G.SARAY'DAN YUMRUK YUMRUĞA KAVGA AÇIKLAMASI!..

Galatasaray Kulübü'nün internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada "Medya organlarında birbiri ardına yalan, asılsız, abartılı, Galatasaray'ı "kontrolden çıkmış" durumda göstermeye çalışan zincirleme haberlere yer verildiğini büyük bir şaşkınlıkla takip etmekteyiz" denildi.
Sitedeki yazı şöyle:
"Bugün yayınlanan bazı gazetelerin spor sayfalarında ve dün gece yayınlanan bazı spor programlarında yer alan futbolcularımızın birbirleriyle yumruklaştığı, küfürleştiği, olayların çıktığı, Florya'da program dışı idman yapıldığı şeklinde yer alan bu tip ve benzeri haberlerde bahsi geçen olaylar hiçbir şekilde gerçekleşmemiştir.
Medya organlarında birbiri ardına yalan, asılsız, abartılı, Galatasaray'ı "kontrolden çıkmış" durumda göstermeye çalışan zincirleme haberlere yer verildiğini büyük bir şaşkınlıkla takip etmekteyiz.
Ne yazık ki yenilgiyle sonuçlanan talihsiz bir lig karşılaşmanın ardından üretilen bu haberlerle yaratılmaya çalışılan izlenim, Florya'da büyük bir kaos ortamı bulunduğuna spor kamuoyunu inandırmaya çabalamaktır.
"Haber" adı altında yapılan bu yayınlar, akıl almaz bir yıpratma operasyonunun parçasıdır: "Birbiriyle kavga eden, antrenmana iştirak etmeyen, Başkan'ın yaptığı toplantıya katılmayan, kendilerine verilen "borcu yoktur" kağıdını imzalamayarak adeta kazan kaldıran, adeta bir 3. sayfa gazete haberi gibi soyunma odasında yumruk yumruğa kavga ederek "kanlar içinde kalan" futbolcular! "
Bu tür gerçekleşmemiş hayal ürünü haberlere konu edilen olaylarla gündem yaratarak Galatasaray Futbol Takımı ve camiası yıpratılmaya çalışılmaktadır.
Değerli Galatasaraylılara ve spor kamuoyuna açıklamak isteriz ki bu açık bir karalama kampanyasıdır. Bu ve benzeri haberlerin 2 gün sonra oynanacak olan takımımız için önemli bir Türkiye Kupası karşılaşması öncesinde yapılması gerçek niyeti de apaçık ortaya koymaktadır.
Bilinmesini isteriz ki, yukarıda örnekleri olan başlıklar ve içeriğinde hayal gücü sınırlarını zorlayan satırlarla; spor haberciliğinden çok magazin gazeteciliğini çağrıştıran ve kaynağı belirsiz yabancı internet sitelerine sayfalarını teslim eden bakış açısı Galatasaray'dan daha çok basın etiğine zarar vermektedir. Unutulmasın ki bu anlayış ürünü sayfalar güvenilir olmadıkça okur bulamayacaklardır.
Bu konularla ilgili yasal haklarımız saklı kalmak kaydıyla kamuoyuna saygı ile duyururuz."

MİLAN BAROS, JUAN PABLO PİNO VE JUAN CULİO GS TV'DE KONUŞACAK
Bu arada Galatasaraylı futbolcular Milan Baros, Juan Pablo Pino ve Juan Culio İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçı sonrasında aralarında yaşandığı iddia edilen haberlerle ilgili Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulunacak. Sarı kırmızılı oyuncular canlı yayında saat 17.00'de üm merak edilen sorulara yanıt verecek.

İLGİLİ HABERLER