Spor
  • 30.6.2009 17:13

GÜİZA'DAN F.BAHÇELİ'LERİ ÇILDIRTACAK SÖZ

Fenerbahçe’nin İspanyol futbolcusu Daniel Güiza, "Türkiye’de devam etme niyetinde değilim. La Liga’ya dönmek istiyorum. Valencia daha hoşuma giden bir kulüp" açıklamasında bulundu.

İspanya’nın güneyinde ailesinin yaşadığı Jerez kentinde tatil yapan Güiza, Valencia bölgesinin spor gazetelerinden Superdeporte’de yeralan açıklamalarında Fenerbahçe’yi bırakmak istediğini net bir şekilde dile getirdi.

"Kariyerinde hiç büyük takımda oynamadığını, Valencia’da oynamaktan mutluluk duyacağını" belirten Güiza, "Eğer zamanı gelirse, bir anlaşmaya varmak için konuşuruz. Ama ben çok fazla sorun yaratmayacağım" dedi. "Eğer Valencia benimle ilgilenirse ben gözüm kapalı giderim" diyen Güiza, Valencia’da oynayan ve "benim için bir baba" diye tanımladığı Marchena’nın kendisi gibi Endülüslü olduğunu ve onun sözlerini dinlediğini ifade etti. Bu arada Türk liginin "karışık" sahalarının da "Güney Afrika’daki gibi sulanmamış ve kuru" olduğunu ileri süren İspanyol futbolcu, "İspanya gibisi yok" şeklinde konuştu. Güiza, Fenerbahçe’de uyum sorunu çekmesine rağmen ilk sezonunda 15 gol atmasının kötü olmadığını kaydetti.

Öte yandan Superdeporte gazetesinde Valencia’nın yeni forvet oyuncusu kim olsun şeklinde taraftarlar arasında yapılan ankette Negredo’dan sonra taraftarların ikinci tercihinin Güiza olduğu görüldü.

İLGİLİ HABERLER