"Türkiye, konsolosluk aracını inceleyemez"

"Türkiye, konsolosluk aracını inceleyemez"
23.10.2018 - 09:31

Amerikan basını, Suudi gazeteci Cemal Kaiksçı’nın kaybolmasından sonra otoparka terkedilmiş bir halde bulunan konsolosluk arabasının Türk yetkililer tarafından incelenemeyeceğinin sinyallerini verdi.

İstanbul’daki Suudi Arabistan Konsolosluğu’na giriş yaptıktan sonra kaybolan gazeteci Cemal Kaşıkçı davasında, Sultangazi’de terkedilmiş halde bulunan konsolosluk arabası ile ilgili gelişmeler devam ediyor. Amerikan basınından Reuters, Suudi gazeteci Kaşıkçı’nın kaybolduğu günlerde otoparka terkedilen konsolosluk arabasının Türk yetkililer tarafından incelenemeyeceğini yazdı. Yetkililerin gerekli izinleri olmadığından dolayı, Sultangazi’de bulunan diplomatik plakalı arabayı incelemek için izin alamayacağının duyumunu aldığını belirten Reuters “Terkedilmiş halde bulunan resmi plakalı araç, Kaşıkçı cinayetinin aydınlanması konusunda büyük önem taşıyor fakat Türk yetkililere bu izin verilmeyecektir” ifadelerini kullandı.

Münübe Yılmaz

GÜNDEM HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;