15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde insan seli

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde insan seli
16.7.2017 - 00:06

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü törenlerinin yapılacağı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne vatandaşlar akın ediyor. Türk bayraklarıyla köprüye yürüyen vatandaşlar havadan görüntülendi.

FETÖ tarafından 15 Temmuz 2016'da gerçekleştirilen hain darbe girişiminin birinci yıl dönümünde şehitler anılıyor.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri için vatandaşlar, törenlerin yapılacağı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne adete akın ediyor. Anadolu Yakası'nda Çengelköy, Beylerbeyi, Altunizade bölgelerinde toplanan binlerce kişi ellerinde Türk bayraklarıyla köprüye doğru yürümeye başladı. İnsan selinin oluştuğu bölge havadan görüntülendi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni başladı. 3 farklı noktadan köprüye yürüyüşler gerçekleşti. Şehitler Makamı'nın açılışını yapacak Cumhurbaşkanı Erdoğan, darbe girişiminin birinci yılında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde düzenlenen anma törenine katılmak için Nakkaştepe'den yürüyerek alana geldi. Başbakan Yıldırım da Çengelköy'den 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne yürüyerek ulaştı.

20170715_2_24763401_24125056.jpg

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla tüm yurtta etkinlikler düzenleniyor.

İstanbul'da etkinliklerin merkezi, darbe girişimi gecesinde 2'si polis 34 kişinin şehit edildiği 15 Temmuz Şehitler Köprüsü...

Köprüde Milli Birlik Yürüyüşü düzenlendi.

Kentin çeşitli yerlerinden yola çıkan çok sayıda vatandaş köprünün Anadolu Yakası'nda toplandı.

3 NOKTADAN KÖPRÜYE YÜRÜYÜŞ

Törene katılmak amacıyla Kısıklı Meydanı, Çengelköy ve Altunizade'de bir araya gelen vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları taşıyarak köprüye doğru Milli Birlik Yürüyüşü'nü başlattı.

Ellerinde Türk bayrağı ile 15 Temmuz şehitlerinin fotoğraflarının bulunduğu dövizler taşıyan vatandaşlar, çeşitli sloganlar attı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KISIKLI'DAN YÜRÜDÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, saat 20.45 gibi şehit aileleri ve gazilerle yürüyüşe katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı taşıyan helikopterde köprünün üzerinde tur atarak Kısıklı'daki konutuna geçti.

Buradan yürüyerek köprüye gelen Erdoğan, anma töreni için kurulan platformdan eşi Emine Erdoğan ile birlikte halkı selamladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, selamlamanın ardından şehit yakınları ve gazilerin oturduğu protokole geçti.

BAŞBAKAN YILDIRIM ÇENGELKÖY'DEN YÜRÜDÜ

Başbakan Binali Yıldırım da beraberindeki bakanlarla Çengelköy'de vatandaşlarla buluştu. Burada kısa bir konuşma yapan Yıldırım, "Şimdi hep beraber Şehitler Abidesi'ne doğru yürüyoruz. Gelecek için istiklal için bir daha terör örgütlerinin, darbecilerin kalkışmaya cesaret edememesi için tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek millet için hep beraber yürüyoruz arkadaşlar" dedi.

Yıldırım yaptığı kısa konuşmanın ardından yürüyüşe başladı. Yürürken çevresindeki gazetecilere de kısa bir açıklama yapan Yıldırım, "Çengelköy'de darbecilerin harekete geçtiği ilk andan itibaren o günün coşkusuyla yola çıktık. Şimdi Şehitler Köprüsü'ne birlikte yürüyerek gideceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız da Kısıklı'dan yürüyerek gelecek. 15 Temmuz Türkiye'nin karanlıktan aydınlığa çıktığı ikinci kurtuluş mücadelesidir. 15 Temmuz'u ne unutacağız ne unutturacağız" diye konuştu.

25 BİN POLİS GÖREVLİ

Başbakan, yaklaşık 5 kilometre yürüyerek köprüye ulaştı.

Bu arada yürüyüşe katılan bazı vatandaşlar "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" ve "İdam isteriz" sloganları atıyor.

 

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ

Yürüyüşün yapılacağı köprü üzerinde de tüm hazırlıklar tamamlandı. Bölgede geniş güvenlik önlemleri alındı. Yürüyüşe katılacak vatandaşlar etkinlik alanına güvenlik kontrolünden geçirilerek alınıyor.

25 BİN POLİS GÖREVLİ

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada kutlamalar kapsamında İstanbul'da 25 bin polisin görev yapacağı ifade edildi.

ERDOĞAN KISIKLI'DA

12.00'DE KAPATILDI

15 Temmuz darbe girişiminin birinci yıldönümünde yapılacak etkinlikler sebebiyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü bugün 12.00'den itibaren trafiğe kapatılmıştı.

Köprünün etkinliklerin tamamlanmasının ardından açılacağı bildirildi.


 

Haberin Fotoğrafları
15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde insan seli 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde insan seli 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde insan seli 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde insan seli
Haberin fotoğrafları için tıklayınız
GÜNDEM HABERLERİ
Yorumları Oku (2)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;