ABD basını Erdoğan-Trump görüşmesini nasıl gördü?

ABD basını Erdoğan-Trump görüşmesini nasıl gördü?
18.5.2017 - 00:12

Erdoğan ile Trump'ın görüşmesi ABD basınında farklı biçimlerde yorumlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump'ın dün Beyaz Saray'da gerçekleştirdiği görüşme ABD basınında geniş yer buldu.

ABD basını, Trump'ın Türkiye'yi 'terörle mücadelede' müttefik olarak övdüğünü yazdı.

Haberlerde ABD'nin IŞİD ve PKK ile mücadelede Türkiye'ye destek vermeye devam edeceği vurgusu da yapıldı.

WASHINGTON POST: DAEŞ VE PKK İLE MÜCADELEDE DESTEK

"Trump ve Erdoğan, ABD'nin Kürtleri silahlandırmasına rağmen ikili ilişkilere odaklandı. Trump, Turiye'nin DAEŞ ve PKK ile mücadelesine arka çıkmaya kararlı."

NEW YORK TIMES: TERÖRLE MÜCADELE ÖVGÜSÜ

"Gerginliği bir yana bırakan ABD Başkanı Donald Trump, terörle mücadelede Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bir müttefik olarak övdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın attığı otoriter adımları görmezden gelen Trump, ABD ve Türkiye arasındaki son dönemdeki gerilime sünger çekti, DAEŞ ile mücadele konusuna odaklandı."

ABC NEWS: BİRBİRLERİNE ÖVGÜ YAĞDIRDILAR

"ABD Başkanı Donald Trump ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beyaz Saray'da birbirlerine övgüler yağdırdı. Ancak terörle mücadele ve Suriye gibi konulardaki keskin fikir ayrılıklarını gidermek için pek ilerleme sağlayamadılar."

LOS ANGELES TIMES: FİKİR AYRILIKLARINA RAĞMEN YENİ DÖNEM VURGUSU

"ABD Başkanı Trump ve Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan keskin fikir ayrılıklarına rağmen yeni dönem vurgusu yaptı. Trump, Washington ve ABD arasındaki anlaşmazlıklara değinmedi ancak Erdoğan uzun bir açıklamada bulundu."

CNN INTERNATIONAL: TRUMP'TAN ERDOĞAN'A SICAK KARŞILAMA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Beyaz Saray'da yapılan görüşmeyi "Trump'tan Erdoğan'a sıcak karşılama" başlığıyla duyuran CNN Internationl, " Türkiye ile ABD arasındaki gerginliğe karşın Trump, Erdoğan'a sıcak karşılamada bulundu" yorumu yaptı.

GÜNDEM HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;