Amerika'da ZARRAB tiyatrosu

Amerika'da ZARRAB tiyatrosu
11.9.2017 - 22:29

Amerika'da resmen Zarrab tiyatrosu oynanıyor... Zarrab'ın tutuklu bulunduğu hapishanede serbest bırakıldığı ortaya çıkmıştı. Amerika’da BOP (Federal Hapishaneler Bürosu)’na ait sitede mahkumların durumlarıyla ilgili bilgiler bulunuyor.
Hapishaneden dışarı çıkartılanlarla ilgili de buradan bilgi veriliyor.
Federal Hapishaneler Bürosu kayıtlarına göre Reza Zarrab geçen hafta tahliye edildi ve serbest bırakıldı.
Haberin Türk medyasında yer almasından sonra Amerika'da adeta bir panik yaşandı. Federal Hapishaneler Bürosu apar topar bir yanlışlık yapıldığını belirterek Zarrab'ın halen hapishanelerinde olduğunu duyurdu.
Amerika'nın tiyatrosu bununla da kalmadı.
Zarrab'ın bugün duruşması vardı.
Zarrab duruşmaya ayakları zincire vurulmuş Quantanamo mahkumları gibi getirildi. Amerikan yetkiler sanke Zarrab'ın serbest bırakılması haberine inat zincire vurulu imajı oluşturmaya kalktı.

ZARRAB EK İDDİANAMEYİ OKUMAK İSTEDİ
Ayakları zincirli halde mahkeme salonuna getirilen Zarrab’ın avukatı Benjamin Brafman, hakim Richard Berman’ın 'Yeni iddianameyi okudunuz mu? pozisyonunuz nedir?' şeklindeki sorusuna ; ‘İtirazda bulunacağız. ’ karşılığını verdi. Yeni iddianamenin merkezinde artık Halkbank’ın olduğunu söyleyen Brafman, başsavcılığın bize sunduğu Halkbank ile ilgili pek çok belgeyi daha önce incelemediklerini, bunları yeniden gözden geçirmek zorunda olduklarını söyledi.

Yaklaşık 10 dakika süren oturumda tarafları bundan sonra izlenecek takvimi belirlemek üzere 25 Eylül’de mahkemeye çağıran hakim Richard Berman, büyük olasılıkla ertelenmesi beklenen 30 Ekim jürili duruşma tarihine şimdilik sadık kalınmasını istedi.

Zarrab’ın avukatı Brafman’ın saç ve sakal bıraktığı gözlenirken, ağabeyinin de üç hafta önce vefat ettiği ortaya çıktı. Öte yandan aynı suçlamalarla yargılanan Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın avukatı Victor Rocco’nunda kalp krizi geçirdiği ve halen hastanede tedavi gördüğü ancak bu durumun duruşma takvimine bir etkisi olmayacağı kaydedildi.

GÜNDEM HABERLERİ
Yorumları Oku (1)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;