Ankara Valiliği'nden sosyal medya uyarısı

Ankara Valiliği'nden sosyal medya uyarısı
18.3.2017 - 00:06

Ankara Valiliği'nce, sosyal medyada yer alan 'Başkentte bombalı eylem yapılacağı' şeklinde yer alan paylaşımların 'asılsız ve uydurma' olduğu bildirildi.

Ankara Valiliği, sosyal medya mecralarında yer alan 'bazı cadde ve AVM'leri hedef alan bombalı eylem' ihbarlarının asılsız olduğunu açıkladı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, sosyal medyada 'bombalı saldırı istihbaratı alındığı' şeklinde paylaşımların yer aldığı, söz konusu paylaşımlarda bazı cadde ve alışveriş merkezlerinin adı verilerek buralarda bombalı eylem yapılacağı iddiasının yer aldığı ifade edilerek, 'asılsız ve uydurma' olan bu haberlere itibar edilmemesi gerektiği vurgulandı.

'SORUMLULUR HAKKINDA YASAL İŞLEM YAPILMIŞTIR'

Açıklamada, "Halkımızın huzurunu bozmak amacıyla, daha önce de bu tür dedikoduların sosyal medya aracılığı ile yayılmaya çalışıldığı tespit edilmiş ve sorumlular hakkında yasal işlem yapılmıştır. Yetkili makamlar tarafından yapılan açıklamalar dışında, kasıtlı olarak yayılmak istenen asılsız paylaşımlara vatandaşlarımızın itibar etmemesi ve kentimizin güvenliği için gerekli tüm tedbirlerin alındığının bilinmesi hususu kamuoyuna saygı ile duyurulur" ifadelerine yer verildi.

GÜNDEM HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;