Aselsan'ı sarsan FETÖ bombası

Aselsan'ı sarsan FETÖ bombası
25.9.2017 - 11:58

FETÖ’nün ASELSAN iddianamesi şoke etti. ‘FETÖ Abi’si İsmail Sin’in kripto evlilik yaptığı, TSK’ya kripto yazılım üreten birimde de teknisyen olduğu ortaya çıktı

15 Temmuz darbe girişiminin sorumlusu FETÖ'nün ASELSAN yapılanmasına ilişkin hazırlanan iddianamede çarpıcı tespitlere yer verildi. İddianamede örgütün ASELSAN'dan sorumlu "Abi"si tutuklu İsmail Sin'in kripto evlilik yaptığı eşinin de FETÖ'cü hakim ve savcıların "Abla"sı olduğu belirtildi. İsmail Sin'in ASELSAN'da TSK'ya kripto yazılım üreten birimde teknisyen olarak görev yaptığına dikkat çekildi. İsmail Sin'in ve eşinin ByLock kullandığı da ifade edildi.

2005'TE KURMUŞLAR
Ankara Cumhuriyet Savcısı Mustafa Gökçe, FETÖ'nün ASELSAN yapılanmasına ilişkin 25 şüpheli hakkında yeni bir iddianame daha hazırladı. İddianamede ASELSAN'ın değişik birimlerinde çalışan şüphelilerin 2005 yılına kadar FETÖ'nün Sincan, Keçiören ve Yenimahalle birimleri içinde yer aldıkları bu tarihten sonra kurulan "ASELSAN" grubuna geçtiklerine yer verildi. Bu kapsamda örgüt faaliyetlerini ASELSAN'daki FETÖ üyeleri tarafından kurulan 15 Temmuz sonrasında KHK ile kapatılan Memurlar Vakfı (MEVA) adı altında yürüttüklerine dikkat çekildi. İddianamede yer alan tanık ifadelerine göre şüpheli İsmail Sin'in Zafer Keskin, Zafer Türkkan ve Yiğit Ali Doğan ile birlikte ASELSAN'da Haberleşme Bilgi Teknolojileri Elektronik Üretim Müdürlüğü'ne bağlı kripto yazılımların hazırlandığı "Test 1" adlı birimde çalıştıkları belirtildi. TSK'ya kripto yazılım sağlayan birimde teknisyen olarak görev yapan Sin'in ASELSAN'daki FETÖ faaliyetlerini organize eden "Abi" konumunda bulunduğu belirtildi.

EŞİ HAKİM VE SAVCILARIN ABLASI
Örgüt içi kripto evlilik yaptığı belirtilen İsmail Sin'in eşi Zeynep Sin'in FETÖ'cü hakim ve savcılara 'ablalık' yaptığı belirtildi. Tutuklu bulunan Şüpheli İsmail Sin'in eşinin yanı sıra kardeşleri ve diğer aile üyelerinin de örgütle iltisaklı olduğu anlatıldı.

 

GÜNDEM HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;