Bakan Şimşek AB'ye meydan okuyan Erdoğan'a adeta meydan okudu

Bakan Şimşek AB'ye meydan okuyan Erdoğan'a adeta meydan okudu
26.11.2016 - 00:18

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Twitter’da Avrupa Birliği’ni öve öve bitiremedi…

Mehmet Şimşek, son günlerde Türkiye’de tartışma konusu olan Avrupa Birliği’yle müzakerelerin dondurulma sürecinin ardından Twitter’da bir kullanıcının AB ekonomisine dair söylemine yanıt verdi.Tepkiler çığ gibi yükselince bu kez kıvırıp "maksadım başkaydı"

“AB EKONOMİSİ BÜYÜK BİR BAŞARI HİKAYESİ”
Şimşek, AB ekonomisi çöküyor diyenlere “AB ekonomisi çökmüyor. Tam aksine büyük bir başarı hikayesi” dedi. AB’nin huzur ve refah içinde yaşadığını belirten Şimşek’in bu sözleri ‘Avrupa Birliği’ne ihtiyacımız var mı yok mu’ tartışmalarına yeni bir boyut kazandırdı.

simsek

CUMHURBAŞKANI AB’Yİ ELEŞTİRMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan “Avrupa Parlamentosunun Türkiye müzakerelerini dondurma kararına ilişkin “Bu kararın bizim için kıymeti harbiyesi yoktur.” demişti. Bu süreçte AB’ye alternatif olarak Şangay 5’lisini göstermişti.

simsek3

simsek5

simsek7

TEPKİLER GELİNCE KIVIRDI : KASTIM BAŞKAYDI

Bakan Şimşek gelen tepkilerin ve yapılan yorumların ardından konuya açıklık getirdi. AB'deki ırkçılık ve islamafobiye dikkat çeken Şimşek, kastettiği konunun 'AB'ye üye 28 ülkenin farklı mezhepten olmalarına rağmen refah içinde yaşadıkları' olduğunu belirtti.

Ayrıca, Irkçılık ve İslamafobinin önüne AB'nin Türkiye'ye sınır kapısını açarak geçebileceğini sözlerine ekledi.

GÜNDEM HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;