Bir TIR dolusu Fethullahçı yakalandı

18.10.2016 - 00:27

FETÖ üyeleri TIR dorsesinde Romanya’ya kaçmak istedi. Sınırda yakalanan, aralarında komiserler, gazeteci, öğretmen ve akademisyenin de bulunduğu 7 kişi Türkiye’ye iade edildi

Yasadışı yollardan Romanya'ya geçmek isteyen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeleri, Bulgaristan sınırında bir TIR dorsesine gizlenmiş halde yakalandı. FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma çerçevesinde daha önce meslekten ihraç edilen komiserler Yunus D., Abdülkadir Ç. ve Uğur S., eski Zaman gazetesi muhabiri Fethi A., öğretmen Soner Ö, esnaf Ömer Ö. ve Yrd. Doç. Dr. Yunus Hayri Y., Bulgaristan'dan Romanya'ya çıkış yapmak için gümrüğe gelen bir TIR'ın dorsesinde yakalandı.

'İNSAN KAÇAKÇILIĞI'
Kaçak yollardan sınırı geçmek isteyen şüpheliler, işlemlerinin ardından Kapıkule Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye iade edildi. TIR şoförü "insan kaçakçılığı" suçundan Bulgaristan'da tutuklandı. Edirne Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen şüphelilerin, FETÖ darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında arandığı ortaya çıktı. Polisteki ifadesi tamamlanan öğretmen Soner Ö, savcılıktaki ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Diğer şüpheliler de Edirne Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Şüphelilerden biri hastane çıkışında gazetecilere "At izi, it izine karıştı" dedi. Sağlık kontrolünün ardından şüpheliler, haklarında yakalama kararı çıkarılan şehirlere gönderildi.

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.