Bordo bereliler O PKK'lıyı paketleyip Türkiye'ye getirdi

Bordo bereliler O PKK'lıyı paketleyip Türkiye'ye getirdi
11.2.2016 - 09:44

Silahların bir kısmını PYD'ye, kalanını PKK'ya gönderen Terzi, Musul'da Bordo Bereliler'in operasyonuyla paketlendi ABD ve PKK arasındaki kirli işbirliği gün yüzüne çıktı. Türkiye bu kanlı oyunu bozmak için müthiş bir operasyona imza attı. Başkan Barack Obama'nın danışmalığını yapan, Beyaz Saray'ın terörle mücadele uzmanı Brett McGurk geçtiğimiz günlerde Kobani'ye giderek kendisini Rojava Ordusu Komutanı olarak tanıtan PKK'lı terörist Polat Can ile poz vermişti. Teröristin elinden plaket bile alan McGurk'un PYD ve PKK'ya gönderilen silahları organize ettiği anlaşıldı. Daha sonra Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada ise "PYD terör örgütü değildir, bizim müttefikimizdir" denildi.

HAYALET YAKAYI ELE VERDİ

ABD, Haseke'de zirai uçaklar için kullanılan bir pisti genişletip kargo uçaklarının inişini sağladığı havalimanı üzerinden silah teslimatına devam etti. Geçen hafta 7 kargo uçağı bu piste inerken silahların birçoğunun PKK'ya gittiği anlaşıldı. Sur ve Cizre'de öldürülen PKK'lıların üzerinden ABD yapımı silahlar çıkarken bu silah teslimatını "Terzi" kod adlı bir teröristin gerçekleştirdiği bilgisine ulaşıldı. İstihbarat kaynaklarına göre McGurk ile görüşen teröristlerin takibi sonucu 'Hayalet' olarak da bilinen "Terzi" kod adlı teröriste ulaşıldı. TAKVİM'in elde ettiği bilgilere göre McGurk organizasyonunda Haseke'ye inen kargo uçaklarından silahları Terzi teslim alıyordu. Terzi daha sonra bu silahların bir kısmını Polat Can'ın da bulunduğu PYD'ye iletirken silahların geri kalanı doğrudan PKK'ya gönderiliyordu. ABD-PKK arasındaki silah alışverişinin anahtar ismi Terzi'nin yakalanması için düğmeye basıldı. Bir grup Bordo Bereli, Musul'da olduğu belirlenen Terzi'yi almak için sızma yaptı. Musul'da nefes kesen bir operasyonla Terzi paketlendi. Azılı teröristin sorguya alındığı belirtilirken PYD ve PKK'nın bu operasyon üzerine şoke olduğu öğrenildi.

ABD SİLAHLARI 'TERZİ'YE VERDİ
Beyaz Saray'ın terör uzmanı Brett McGurk organizasyonunda, ABD silahları Suriye'ye gönderildi.

PKK'YA ULAŞTIRDI

Terzi kod isimli PKK'lı terörist ABD'den gelen silahların bir kısmının PYD'ye, kalanının ise PKK'ya götürülmesini sağladı.

MCGURK ÖDÜLÜ KAPTI

ABD'nin terör örgütüne yaptığı katkılardan dolayı PKK'lı terörist Polat Can, McGurk'e plaket verdi.

(Kaynak: Takvim)

OLAY BÖYLE ORTAYA ÇIKMIŞTI...

Beyaz Saray'ın DAEŞ ile mücadele temsilcisi, Rojava'ya gitti. Kendisini Rojava Ordusu Komutanı olarak tanıtan Polat Can'ın elinden plaket aldı. Polat Can'ın ise gerçekte PKK'lı bir terörist olduğu çıktı...

ABD Başkanı Barack Obama'nın DAEŞ ile Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk, Kobani'ye gitti. Fransız ve İngiliz yetkililerle beraber Suriye Demokratik Güçleri'ni ziyaret etti. İçinde çok sayıda PYD ve YPG üyesinin bulunduğu grupla uzunca toplantılar yapan McGurk, aynı zamanda bölgede birçok isimle temasta bulundu. McGurk'ün teması, üst düzey bir ABD'li yetkilinin Suriye topraklarına yaptığı ilk ziyaret olarak kayıtlara geçti. Ancak Türkiye'nin ABD'ye ısrarla direttiği 'PYD ile PKK aynı terör örgütüdür' tezi de bu ziyaretler sırasında ispatlandı. McGurk, kendisini Rojava Ordusu Komutanı olarak tanıtan Polat Can'a bir ödül verirken, karşılığında YPG armalı bir plaket bile aldı. Ancak Polat Can'ın aynı zamanda Kandil kamplarında eğitim gören ve Türkiye'deki terör saldırılarında bizzat yer alan bir PKK'lı terörist olduğu ortaya çıktı. 


BEYAZ SARAY NE CEVAP VERECEK? 

McGurk'ün PYD ziyareti ABD'de Cumhuriyetçiler'in de tepkisini çekerken; Beyaz Saray 'ın Obama'nın danışmanlığını yapan McGurk'ün bir PKK'lı terörist ile görüşmesini nasıl değerlendireceği merak konusu oldu. ABD Dışişleri Bakanlığı'nın McGurk'ün ziyaretine ilişkin bir açıklama yapmadığı da belirtildi.

PYD SİLAHLARI SUR'DA ÇIKTI

Sur'da güvenlik güçlerinin, sıkışan teröristlere dağıtmak için getirildiği sırada iki ayrı operasyonda ele geçirdiği silahlar PYD'nin çıktı. Yapılan incelemede Rus yapımı bir Biksi makineli tüfeğin daha hiç kullanılmadığı, 2015 model el bombalarının da ABD, Almanya ve Fransa'nın DAEŞ'le mücadele adı altında PYD'ye gönderdiği bombalar olduğu belirlendi.


PKK'LI TERÖRİST: POLAT CAN


BEYAZ SARAY TERÖRLE MÜCADELE TEMSİLCİSİ: BRETT MCGURK
Başkan Obama'nın danışmanlığını yapan Brett McGurk, Dışişleri Bakanı John Kerry ile de beraber çalışıyor.

Polat Can yıllarca Kandil başta olmak üzere birçok PKK kampında eğitim aldı. Türkiye içindeki eylemlerde bulundu. PKK kıyafetini çıkartıp sözde Rojava ordusu komutanı olduğunu iddia etti. Ama teröristlikten kurtulamadı. Beyaz Saray danışmanı, PKK'lı teröriste verdiği ödül karşılığında bir plaket aldı.

PKK'DA BÖYLE


Terörist Polat Can, Kandil'deki terör kamplarında böyle poz vermişti.

Dost ve müttefik ülke ABD, ikiyüzlü siyaset izledi. Teröre sözde karşı çıktığını söyledi. Ama bölücü örgüt PKK'ya el altından silah ve cephane 
verdi. Türkiye'nin uyarılarını geçiştirdi.

Hatta Başkan Yardımcısı Joe Biden, İstanbul'a geldi. Gözümüzün içine baka baka "PKK bizim için de terör örgütü ama PYD aynı değil. Onlar IŞİD'le mücadele ediyor" dedi.

PYD'DE BÖYLE


PKK'lı Can, Kobani'de ise PYD terör örgütü nün sözde üniformasını giydi. Obama'nın temsilcisi McGurk'la zirve yapıp desteklerinden ötürü bir de üzerine plaket verdi.

Bütün bunlar yetmedi. Başkan Obama'nın temsilcisi Brett McGurk, Suriye'ye gitti. Kobani'deki kampları ziyaret etti. Sözde "Rojava Ordusu"nu temsil eden PKK'lı hainle fotoğraf çektirdi.

Terörist Polat Can, o fotoğrafı, kamplardaki görüntüleriyle internette sergiledi. "ABD arkamızda" dedi. PKK ile PYD'nin aynı olduğunu gösterdi. Ama ABD, bunu da görmedi, görmek istemedi.

GÜNDEM HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;