CHP ve İP, taklacı İdris'e kapıyı tamamen kapattı

CHP ve İP, taklacı İdris'e kapıyı tamamen kapattı
10.1.2019 - 11:32

İçişleri eski Bakanı İdris Naim Şahin'in CHP ve İyi Parti'nin Ordu Belediye Başkan adayı olacağı iddiasıyla ilgili Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya konunun İYİ Parti'nin dün düzenlenen Genel İdare Kurulu toplantısında da gündeme geldiğini ve "Şahin'in var olmayan adaylık meselesinin iki parti içinde" kapandığını belirtti.

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, CHP ve İYİ Parti'nin İdris Naim Şahin'in adaylığı hakkında karar verdiğini söyledi. Sarıkaya, "Ordu'dan İdris Naim Şahin'in var olmayan adaylık meselesi iki partide de kapanmış bulunuyor" ifadesini kullandı.

Sarıkaya, konunun İYİ Parti'nin dün düzenlenen Genel İdare Kurulu toplantısına da yansıdığını ifade etti.

"İYİ Parti lideri Meral Akşener, İdris Naim Şahin konusunun bu noktaya nasıl geldiğini anlatmış. İl teşkilatından öneri olarak geldiğini, ısrarlı talep olmadığını belirtmiş. Ordu'nun CHP ile yapılan ittifak kapsamındaki iller dışında olduğunu da anımsatmış. "Bizim de İdris Naim Şahin'i aday gösterme gibi bir planımız yok" sözlerini kararlı bir dille açıklamış" ifadesini kullanan Sarıkaya, şöyle devam etti:

"Hatta Şahin'in, 'CHP ile İYİ Parti ortak gösterirse aday olurum' yönündeki yaklaşımı da toplantıda "kendinden menkul arayışlar" olarak değerlendirilmiş. İYİ Parti'nin ardından CHP'nin etkin ve yetkin isimlerine de sordum. Şahin ile İçişleri Bakanlığı döneminde yaşanılan kavgaları anımsatıp eklediler: 'Şahin'in bırakın adaylığını, adını düşünmemizin olanağı yok.' Özetle Ordu'dan İdris Naim Şahin'in var olmayan adaylık meselesi iki partide de kapanmış bulunuyor."

GÜNDEM HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;