Darbeci FETO'cu Yarbay : Biz salaya yenildik

Darbeci FETO'cu Yarbay : Biz salaya yenildik
26.11.2016 - 11:49

Fetullahçı yarbaydan flaş itiraf: Selaları duyunca...

15 Temmuz darbe girişiminde yer alan FETÖ'cü Yarbay F.E., talimatın teröristbaşı Gülen'den geldiğini itiraf etti. Darbe girişimi haberini 12 Temmuz'da aldığını belirten Yarbay F.E., Tandoğan'da buluştuğu FETÖ'nün askeriye imamları Osman ve onun üstü Hakan kod adlı şahısla buluştuğunu anlattı. Darbe girişiminin öne alındığını anlatan F.E., gece ilerlerken minarelerden gelen sela sesleriyle "yenildik" dediğini açıkladı.

FETÖ'cü subayların darbe girişimine ilişkin soruşturmada itirafçı olan Jandarma Yarbay F.E.'nin ifadesinde darbe girişimi talimatının teröristbaşı Fetullah Gülen'den geldiğini itiraf etti. Darbe girişiminden 12 Temmuz günü haberdar olduğunu belirten F.E, kendisine de nizamiyeyi koruma görevi verildiğini söyledi. Askeriye'deki FETÖ yapılanmasına dair de çarpıcı bilgiler veren Yarbay F.E, FETÖ'den atama listelerinin geldiğini belirtti.

Habertürk'ün haberine göre; F.E.'nin itirafları, özetle şöyle:

ASKER İMAMI... 3 HAFTADA BİR GÖRÜŞME

2011'de Ankara Jandarma Genel Komutanlığı Personel Başkanlığı Astsubay Tayin Şube Müdürlüğü'ne atandım. Askeriyenin Cemaat imamı olduğunu düşündüğüm Osman kod ismini kullanan matematik öğretmeni, açık adresini bilmediğim şahıs ile 2-3 haftada bir görüşmelerimiz olurdu.

LİSTELER VE TARİHLER ABİDEN,

Atama dönemine yakın zamanlarda atanacak personel ile ilgili 30-40 kişilik liste getirirdi. 2013'ten sonraki atamalarda etkin olmaya başladım. 17-25 Aralık sürecinden sonra Osman ile görüşmelerimiz azaldı. 2015'in temmuz ayında Ankara Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı'na atandım. Osman ile görüşmelerim devam etti. İstediklerinde verebildiğim kadar himmet veriyordum. 1994 yılından itibaren Cemaat içerisinde Fatih ve Halit kod ismini kullandım. Görüşmelerde telefon kullanılmaz, her görüşmede bir sonraki görüşmenin tarihi ve saati belirlenir.

"DARBE TALİMATI FETULLAH GÜLEN'DEN"

Darbe teşebbüsünden 12 Temmuz 2016 Salı günü haberim oldu. Akşam askeriye imamı olan Osman ve onun üstü kod ismi Hakan olan şahısla Tandoğan'da bulunan bir tıp merkezinin yakınındaki bir binadaki ofiste görüştüm. Gülen'in haberini aldım.

TERÖRİSTBAŞI MÜJDESİ:

Hakan, yakın zamanda askeriye içerisindeki Cemaat mensuplarına yönelik büyük bir operasyon yapılacağını, bunu engellemek için 15 Temmuz 2016'da gece saat 03.00 sularında askeriyenin yönetime el koyacağını, talimatın, büyüğümüz Fethullah Gülen Hocaefendi'den geldiğini, destek amacıyla Batı illerinden birkaç tane tugayın Ankara'ya geleceğini söyledi. Harekâtın ilk önce Genelkurmay Karargâhı'nın ele geçirilmesi ile başlayacağını, ardından bütün karargâhların ele geçirileceğini ve illerde sıkıyönetim komutanlıklarının kurulacağını söyledi.

SELA OKUNUNCA ANLADIM

Benim de Beştepe Jandarma Okullar Komutanlığı'nda 1 No'lu nizamiyenin emniyetini sağlayacağımı söyledi.

"Sela okununca başarısız olduğunu düşünmeye başladım"

15 Temmuz 2016 günü saat 21.00-21.30 sularında komutanlığa kendi özel aracımla gittim. Özkan Albay bana faaliyetin erkene alındığını, hemen 30 teğmenle birlikte nizamiyeye gitmemi söyledi. Hazır olan 10 teğmen ile birlikte 1 No'lu nizamiyeye geçerek tedbir aldık. Saat 02.00 sularında camilerden sela okunmaya başlayınca bu faaliyetin başarısız olduğunu düşünmeye başladım.

NE OLMUŞTU?

15 Temmuz gecesi bir çok kamu binası bombalandı, darbeye direnen vatandaşların üstüne bomba yağdırıldı... Kanlı gecede 250'ye yakın kişi şehit oldu, 2 bine yakın kişi de yaralandı. O gecenin seyrini değiştiren en önemli olaylardan biri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı ve minarelerden yükselen sela sesiydi..

GÜNDEM HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;