Diyanet hükümete kafa tutuyor

21.5.2017 - 11:26

Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığı görevini yürütmek üzere görevlendirilen Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar görevinden alındı.
Konuya ilişkin Başbakan Yardımcılığı kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı ve Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.  
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Özafşar'ın görevden alınması Görmez ve ekibini adeta çıldırttı. Hem Başkan Yardımcısı hem de Diyanet TV'den sorumlu olan Mehmet Emin Özafşar, Resmi Gazete kararıyla alınınca diyanetin sözcüsü durumundaki Dini Haberler adındaki site adeta çıldırdı.
Görmez'e gücü yetmeyenler faturayı Özafşar'a kesti manşetiyle çıkan Diyanet'in sözcüsü site, adeta hükümete meydan okudu.

Fatura Özafşar'a kesildi

Çıldıran site Hükümetin Görmez'e gücünün yetmediğini ima etti.
Aynı haber sitesinde ; "Diyanet'e altın çağını yaşatan Başkan Yardımcısı Özafşar'ın görevden azledilmesi birçok taşların yerinden oynamasının yolunu açacak gibi gözüküyor." denilerek bundan sonraki operasyonların da haberi verildi.
Hükümet; Diyanet TV’nin yayınlarından ve Diyanet’in Kutlu Doğum ısrarından rahatsız. Özafşar’ın görevden alınması ise, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e verilen bir mesaj. Zira Özafşar Görmez'in en yakınındaki isimlerden biri.Önümüzdeki günlerde, Diyanet’te daha geniş kapsamlı bir görevden alma operasyonu yapılacağı kulislerde konuşuluyor.

Uzun zamandır FETO ile mücadele eden gazeteci Ömer Turan'da Diyanet'teki sıkıntıya dikkat çekti.

Ömer Turan'ın Mehmet Görmez'i İrancı, Modernist, sünnet düşmanı olarak vasıflandırdığı tweetler:
 

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.