Doğan Grubu'ndan İslamofobi'ye karşı etkinlik

Doğan Grubu'ndan İslamofobi'ye karşı etkinlik
19.10.2016 - 16:41

Doğan Grubu İslamofobi’ye karşı ABD'de iki tarihi etkinliğe imza atıyor. İslam'a dair yanlış inanışlar ve önyargılarla küresel düzeyde mücadele etmeyi amaçlayan etkinliklerin ilki yarın Washington DC’de düzenlenecek.

ABD'nin en etkin düşünce kuruluşlarındanAtlantic Council ve dünyanın en saygın kültür kurumlarından Smithsonian ile birlikte düzenlenecek panel, “Islamophobia: Overcoming Myths and Engaging in a Better Conversation" başlığını taşıyor.

Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Doğan Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Vuslat Doğan Sabancı'nın açış konuşmasını yapacağı, Atlantic Council BaşkanıFrederick Kempe'nin yöneteceği panele bu alanın saygın otoriteleri katılacak: Din tarihçisi Karen Armstrong, eski devlet bakanı Dr. Mehmet Aydın, Johns Hopkins Üniversitesi İleri Uluslararası Çalışmalar Okulu Dekanı Vali Nasr ve ünlü insan hakları aktivisti yazar Zainab Salbi.

ABD İÇİN TARİHİ SERGİ

Panelden önce, Washington'daki Smithsonian'a bağlı ünlü galeri Sackler'da bu akşam, “Kur’an-ı Kerim’in Sanatı: Türk ve İslam Eserleri Müzesi'nin Hazineleri” başlıklı serginin açılış galası yapılacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Koç Holding, Doğan Grubu ve Türk Havayolları'nın desteklediği sergi, ABD için bir ilk niteliği taşıyor.

Türk ve İslam Eserleri Müzesi'nden getirilen ve İstanbul'dan Herat'a İslam'ın tarihi merkezlerinden derlenen yüzlerce yıllık Kuran-ı Kerimler, 20 Şubat 2017'ye kadar Washington DC'de sergilenecek.

GÜNDEM HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;