El Bab'da Türk askerini gören Suriyeli çocuk ne yaptı?

El Bab'da Türk askerini gören Suriyeli çocuk ne yaptı?
10.1.2017 - 00:59

Suriye’nin El Bab bölgesinde terör örgütlerine yönelik amansız mücadele veren TSK, buradaki sivillerle ilgili hassasiyetleri de üst seviyede tutuyor. Türk askerleri çocuklara yönelik davranışları ile ilgili duygulandıran bir görüntü ise sosyal medyada izlenme rekorları kırıyor.

Suriye’de bulunan ve zor şartlar altında terör örgütleriyle mücadele eden Mehmetçik, bölgedeki sivil halka verdiği güven bu kadar net görüntülendi. Bir çocuk Mehmetçiğin yanına kadar geliyor ve Türk askeri çocuğa yanlarında bulunan çikolatalar ve keklerden çok sayıda veriyor. Bunu alan çocuğun yüzündeki gülümse ise dünyalara bedel. El Bab bölgesinde bulunan Türk askeri, yanına gelen Suriyeli çocuğa ellerinde bulunan çikolatalardan çok sayıda verdi. Çikolataları aldıktan sonra yüzünde gülücükler oluşan çocuk koşarak ailesinin yanına gidiyor. Daha sonra geri dönen çocuk karşılıklı Türk askerleriyle birbirlerine el sallıyor. Yüzlerinden gülücükler hiç düşmeyen Suriyeli çocuk daha sonra evine doğru ilerliyor.

 

GÜNDEM HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;