FETÖ'nün katil Yarbayı bakın ne tişörtüyle yakalandı

FETÖ'nün katil Yarbayı bakın ne tişörtüyle yakalandı
16.8.2017 - 15:55

Geçen yıl 15 Temmuz darbe girişiminde Ankara'daki pilotları yönlendiren ve 13 aydan bu yana firari olan eski pilot yarbay Özcan Karacan, Antalya'da yakalandı. Tanınmamak için saçını uzatan Karacan, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün fotoğrafı bulunan ve 'İstanbul' yazan tişörtüyle gözaltına alındı.

Son dakika... 15 Temmuzun kritik ismi yakalandı

Darbe girişiminin olduğu 15 Temmuz 2016 gecesi Kara Havacılık Alayı Komutanlığı'ndan havalanarak gece boyunca Ankara'da TBMM ve çeşitli yerleri bombalayan pilotları yönlendiren 'Yurtta Sulh Konseyi' üyesi Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda görevli eski pilot yarbay Özcan Karacan, Antalya'nın Muratpaşa İlçesi'nde dün gözaltına alındı. Ankara'da kurulan özel bir ekip tarafından takip edilen Özcan Karacan'ın, Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin destek verdiği operasyonla yakalandığı kaydedildi.

Son dakika... 15 Temmuzun kritik ismi yakalandı

TANINMAMAK İÇİN SAÇINI UZATMIŞ

Üzerinde sahte kimlik ve ehliyet bulunan Karacan'ın, tanınmamak için saçını uzattığı, top sakal ve bıyık bıraktığı belirtildi. Kot pantolon ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün fotoğrafı bulunan ve 'İstanbul' yazan tişört giyen Özcan Karacan, bugün Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne bağlı Uncalı Sağlık Polikliniği'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Ardından Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen Karacan, Ankara'ypa gönderilerek, devam eden Kara Havacılık Davası'nda hakim karşısına çıkarılacak.

Son dakika... 15 Temmuzun kritik ismi yakalandı

MARMARİS SUİKAST DAVASINDA DA YARGILANIYOR

Antalya’da yakalanan firari Pilot Yarbay Özcan Karacan’ın aynı zamanda Muğla’da görülen Cumhurbaşkanına suikast girişimi davasının da firari sanıkları arasında olduğu belirtildi. nkara’daki Kara Havacılık Genel Komutanlığı’nda darbe gecesi nöbetçi olan ve suikast timini taşıyan helikopterlerin kalkması yönünde talimat veren Karacan hakkında da 6 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle dava açılmıştı. Marmaris’teki suikast timi davasında Fethullah Gülen ve Yüzbaşı Burkay Karatepe firari olarak kaldı.

TELSİZ KONUŞMALARI İDDİANAMEYE GİRMİŞTİ

15 Temmuz günü Taarruz Helikopter Tabur Komutanı olan Yarbay Özcan Karacan, Kara Havacılık Komutanlığı Harekat Merkezi’ni ele geçirerek, sivillerin eylem yaptığı ve yoğunlaştığı yerleri tespit ettikten sonra, taarruz helikopterlerini yönlendirip buraları bombalatmakla suçlanıyor. Karacan'ın ‘'Sivil, asker, polis hepsi düşmanımız. Hedef gözetmeksizin ateş edin” biçimindeki telsiz konuşma kayıtları da, soruşturma dosyalarına yansımıştı.

GÜNDEM HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;