Hulusi Akar Washington'da karargah kurdu

Hulusi Akar Washington'da karargah kurdu
17.10.2016 - 14:01

Akar, Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği rezidansında ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford'u ağırladı.

Terör örgütü DEAŞ ile mücadele eden koalisyon ülkelerinin genelkurmay başkanları toplantısı için Washington’da bulunan Orgeneral Akar, ABD’li mevkidaşı General Dunford ile bir araya geldi.

İKİ SAAT SÜRDÜ

Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği rezidansında Orgeneral Akar’ı ziyaret eden Dunford ile Akar arasındaki görüşme iki saate yakın sürdü.

Genelkurmay Başkanı Akar Washington'da

IRAK'TAKİ HAREKATI KONUŞTULAR

Genelkurmay Başkanlığından, iki ülke genelkurmay başkanlarının görüşmesinde Suriye ve Irak’ta devam eden harekatlar konusunda bilgi ve görüş alışverişinde bulunduğu açıklaması yapıldı.

Genelkurmay Başkanı Akar Washington'da

Açıklamada, Irak’ta kısa süre içinde başlaması beklenen Musul operasyonun da ele aldığı belirtilerek, “Görüşmede Musul Harekatı da gündeme gelmiş ve Musul Harekatı'nda sivillerin zarar görmemesi konusu özellikle vurgulanmıştır.” ifadesi kullanıldı.

TÜRKİYE'NİN B VE C PLANLARI ASKIDA BEKLİYOR

Aslında Akar'ın ABD'de muhatapları ile görüşmesi, Musul operasyonu için bir müzakere. Musul'a harekat sırasında Türk kuvvetlerine aktif olarak görev verilmemesi durumunda Türkiye'nin B ve C planları devreye girecek.

GÜNDEM HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;