Başbakan partisine böyle veda etti!..

30.9.2012 - 16:51

AK Parti Genel Başkanı sıfatıyla son kongresine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partililerden helallik istedi.

Erdoğan, "Ardından partimin vereceği sorumlulukları yüklenerek, o alanlarda görev ifa edeceğim. Allah ömür verirse bu can bu bedende olursa, inşallah farklı görevler, unvanlar altında yine bir olacağız. Partim bana Ağrı'ya git derse oraya, Edirne'ye git derse oraya gideceğim. Yine beraber olacağız. Yine partimizin yine milletimizin hizmetinde olacağız." dedi.

Başbakan Erdoğan, ardından partililere "Ben bugün tüm teşkilatımdan helallik diliyorum. Ben hepinizden razıyım, hepinize hakkımı helal ediyorum. Sizlerin de benden arkadaşlarımdan razı olmanızı diliyor, hepinizin haklarını helal etmenizi temenni ediyorum. Bu dava yolculuğu içinde bu hareket içinde gönlünü kırdığımız üzdüğümüz zülfü yaresine dokunduğumuz kardeşlerimiz varsa, haklarını bana helal etsinler." diye seslendi.

Konuşmasında ailesinden de helallik dileyen Erdoğan, "Ailem, eşim, çocuklarım beni affetsinler, en önce onlardan helallik diliyorum. Kimi zaman dava uğruna onları dahi ihmal ettiğim günler oldu. Davanın bunu gerektirdiğine inandım. Bu dava öyle bir dava ki, burada 'ben'e hiçbir zaman yer olmadı." şeklinde konuştu.

Erdoğan'ın helallik dilediği konuşması sırasında eşi Emine Erdoğan'ın da gözlerinin yaşardığı görüldü.(Sabah) 

Haberin Fotoğrafları
Haberin fotoğrafları için tıklayınız
Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.