Korkunç kumpas!.. Amerika Katar'a saldıran ülkeyi açıkladı

Korkunç kumpas!.. Amerika Katar'a saldıran ülkeyi açıkladı
17.7.2017 - 12:55

Washington Post Katar'a kurulyan korkunç kumpası ortaya çıkardı... Şeytanın başı Birleşik Arap Emirlikleri çıktı...
BAE para karşılığı tuttuğu hackerler ile Katar'a bir siber saldırı düzenledi. Katar'ın Devletinin resmi inter sitesi QNA'ya giren bu saldırganlar, siteninin içerisine Katar terör örgütlerine destek veriyormuş gibi bilgiler eklediler.
Bu kumpastan kısa süre sonra hackerlerin resmi siteye girdiği o bilgiler BAE, Mısır, Suudi Arabistan ve Bahreyn Katar'ın teröre destek verdiğini idida edip 13 maddelik yaptırımı açıkladı.

İŞTE O ALÇAK KUMPASIN AYRINTILARI

ABD'li istihbarat yetkilileri, Katar haber ajansına siber saldırıyı BAE'nin organize ettiğini iddia etti.

ABD'li istihbarat yetkililerine göre, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) yönetimi, Katar hükümetinin resmi haber ajansı QNA'nın internet sitesine siber saldırı yoluyla yanlış bilgiler eklenmesini organize ederek Katar krizinin ortaya çıkmasına zemin hazırladı.

Amerikan Washington Post gazetesinde yer alan ve adının açıklanması istenmeyen ABD'li istihbarat yetkililerine dayandırılan haberde, Katar krizine neden olan sürecin arkasında BAE'nin yer aldığı iddia edildi.

İddiaya göre, BAE'nin üst düzey yetkililerinin mayısta onayladığı plana göre bazı kişiler, Katar resmi haber ajansı QNA'nın internet sitesine siber saldırı düzenledi ve Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'ye atfen ABD karşıtı ve İran'ı destekleyen açıklamalar yayımladı.

"Siber saldırı BAE'nin işi"

ABD'li istihbarat yetkilileri, geçen hafta yaptıkları son analizde, ellerindeki bulguların siber saldırı konusunda BAE'yi işaret ettiği noktasında mutabık kaldı. Ancak siber saldırıyı BAE'nin kendisinin mi yoksa bu ülke adına iş yapan başkaları tarafından mı yapıldığının henüz kesin olarak tespit edilemediği bildirildi.

Öte yandan, BAE'nin Washington Büyükelçisi Yusuf el Uteybe, yaptığı yazılı açıklamada, gazetenin haberini yalanladı.

GÜNDEM HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;