KARAKOLDA DAYAK YİYEN KADINI ŞİMDİDE EVİNDEN ATTIRDILAR!...

16.12.2011 - 17:36

Geçtiğimiz günler sivil polisler tarafından gözaltına alınan kadın götürüldüğü karakolda feci bir şekilde dayak yemiş olayın kamera görüntülerinin basına sızmasıyla o 2 sivil polis açığa alınmıştı.

Polisten dayak yiyen Fevziye Cengiz'in evinden de olduğu ortaya çıktı. Vatan Gazetesi'nden Kemal Göktaş'ın haberine göre, polisler genç kadına fiziksel ve ruhsal zarar vermenin yanında hayatını da alt üst etti. Şikayetçi olmasının ardından polis yetkilileri “O kadın konsomatris” diye açıklama yapmıştı. Bunu duyan mahalleli de “Konsomatris istemiyoruz” diye imza toplayıp aileyi evden kovdurdu.

Eşi Murat Cengiz evden kovulduklarını şu sözlerle anlattı: “16 yıldır Eski İzmir’de anne babama ait evde yaşıyorduk. Polislerden şikâyetçi olduktan sonra bir gazetede, konsomatris diye haber çıkınca bizi evden çıkardılar. Mahalleli imza toplamış kendi arasında. Bir gece bizi çağırdılar. ‘Sizi bu mahallede istemiyoruz, çıkın başka yere gidin’ dediler. Annem babam da sahip çıkmadı. Halbuki Fevziye’yi çok severlerdi. Biz o evin tadilatını yapmıştık. Ama ilk darbeyi böyle aldık. ‘Biz gelinimize güveniyoruz ama söz çıkıyor’ demişler sonra. Damadım bize bu evi buldu, kiraya çıktık.”

KARAKOLDA DAYAK MECLİS’TE
Bu arada, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Gönül ile PTT Genel Müdürü Tural, “Daha adil bir dünya için yanımda ol” kampanyası çerçevesinde “Biz de varız” bildirisini imzaladı. Gönül, karakolda dayak olayının herkesi yaraladığını ifade ederek, yürütülen soruşturmalar ve incelemelerin takipçisi olacaklarını söyledi.

(Vatan)

Haberin Fotoğrafları
Haberin fotoğrafları için tıklayınız
Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.