MHP, CHP'li Selin Böke'yi duman etti

15.10.2016 - 13:47

MHP’li Akçay, Bahçeli’ye yönelik sert sözler söyleyen CHP’li Böke için “PKK sözcüsü ve CHP içindeki ajan provokatör” dedi

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin başkanlık sistemine ilişkin açıklamalarıyla başlayan tartışma, MHP ve CHP arasında söz düellosuna dönüştü. CHP Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke'nin Bahçeli'ye yönelik ağır eleştirilerine MHP'den aynı sertlikle karşılık geldi.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay "Okuduğunu ve duyduğunu anlamayan, PKK'nın hamisi ve CHP'nin sözcüsü Selin Sayek Böke, bize yönelik kin ve nefret dolu hakaretlerde bulundu. Seviyesiz ve hakaretamiz sözlerini kendisine aynen iade ediyoruz. CHP'de ajan provokatörlük yapan bu kripto şahsiyet, Genel Başkanımızın, Kılıçdaroğlu'nun ve grup başkanvekilinin açıklamasını bir kez daha okumalı ve kendisinin nerede durduğunu görmeli. PKK'nın sözcüsü, anlayışı kıt ve şımarık bu şahsiyet ABD elçisiyle kapalı kapılar ardında neler konuştuğunu açıklamalı. Böke, PKK, HDP ve ABD'nin Truva atı mıdır?" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök ise MHP'nin, başkanlık sistemi teklifi geldiğinde Meclis'te 330 sayısını tamamlayıp tamamlamayacağını net bir dille kamuoyuyla paylaşmasını isteyerek, "CHP olarak, böyle bir teklif gelirse kabul etmeyeceğimizi, reddedeceğimizi ifade ediyoruz" diye konuştu.


 

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.