Paris'ta HOMOSEKSÜEL isyanı

Paris'ta HOMOSEKSÜEL isyanı
17.10.2016 - 00:15

Fransa'nın başkenti Paris'te 10 binlerce kişi, eşcinsellerin evliliğine imkân tanıyan yasayı protesto etti.

Sağcı ve muhafazakar dernek ve sivil toplum örgütlerinin de destek verdiği, Eyfel Kulesi'nin karşısındaki Trocadero Meydanı'ndaki gösteriye katılanlar, büyük tartışmaların ardından 3 yıl önce kabul edilen yasanın iptalini istedi. Protestocular, eşcinsellere evlat edinme ve başka birinden suni döllenme ile çocuk sahibi olma hakkı verilmesini eleştiren sloganlar attı.

GÖSTERİYE KAÇ KİŞİ KATILDI?

Valilik açıklamasına göre, gösteriye 25 bin, protestoyu düzenleyenlere göre ise 200 binin üzerinde katılım oldu. Gösteriye, cumhurbaşkanlığı seçimleri için merkez sağın aday adayları arasında yer alan Hristiyan Demokrat Parti Başkanı Jean-Frederic Poisson, Cumhuriyetçiler Partisi Milletvekili Herve Mariton ve aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi Milletvekili Marion Marechal-Le Pen de katıldı. Fransız basınında çıkan haber ve yorumlara göre, gösteriye katılanlar, mayıs ayında düzenlenecek cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde adaylara bu konuda baskı yapmayı hedefliyor.
 

Haberin Fotoğrafları
Paris'ta HOMOSEKSÜEL isyanı Paris'ta HOMOSEKSÜEL isyanı Paris'ta HOMOSEKSÜEL isyanı Paris'ta HOMOSEKSÜEL isyanı
Haberin fotoğrafları için tıklayınız
GÜNDEM HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;