Sağanak yağış uyarısı!

Sağanak yağış uyarısı!
23.9.2017 - 16:24

Sağanak yağış uyarısı! Bazı bölgelerimizde yağış devam edecek

Bugün hava nasıl olacak? sorusu mevsim geçişlerinde sorulmaya devam ediyor. Sağanak yağışın ardından hava, az da olsa normalleşme sürecine girse de ve ülkemizin geneli parçalı bulutlu hava hakim olmaya devam ediyor. Peki İstanbul'da yağış var mı? Kuzey kesimleri ile Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın kuzeydoğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Artvin çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; sabah saatlerinde Sinop ve Samsun’un batısında, akşam saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklığı Doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. İşte tüm yurtta güncel hava durumu bilgileri.

23-09
 

Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeybatı, güneydoğu kesimlerde güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

23-09uydu
 

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:

Yağışların; sabah saatlerinde Sinop ve Samsun’un batısında, akşam saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek yerel su baskını, yıldırım ve trafikte aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

23-09
 

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve az bulutlu, kuzeydoğusu yer yer çok bulutlu, Kocaeli, Sakarya, Yalova ile sabah ilk saatlerde İstanbul’un doğu çevrelerinin yerel olmak üzere hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BALIKESİR °C, 27°C
Parçalı ve az bulutlu

BURSA °C, 25°C
Parçalı bulutlu

İSTANBUL °C, 25°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah ilk saatlerde doğu çevreleri yerel olmak üzere hafif sağanak yağışlı

KIRKLARELİ °C, 23°C
Parçalı ve az bulutlu

EGE
Az bulutlu ve açık, Kuzey Ege’nin iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHISAR °C, 23°C
Parçalı ve az bulutlu

DENİZLİ °C, 27°C
Az bulutlu

IZMIR °C, 26°C
Az bulutlu

MANISA °C, 27°C
Az bulutlu

AKDENİZ
Az bulutlu ve açık, Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 31°C
Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA °C, 32°C
Az bulutlu

HATAY °C, 29°C
Parçalı ve az bulutlu

ISPARTA °C, 25°C
Az bulutlu

İÇ ANADOLU
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA °C, 23°C
Parçalı ve az bulutlu

CANKIRI °C, 26°C
Parçalı bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 21°C
Parçalı ve az bulutlu

KARAMAN °C, 26°C
Parçalı ve az bulutlu

BATI KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde Sinop çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU °C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar hafif sağanak yağışlı

DÜZCE °C, 23°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar hafif sağanak yağışlı

KASTAMONU °C, 22°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı

ZONGULDAK °C, 22°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Artvin çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde Samsun’un batısında, akşam saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

AMASYA °C, 26°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı

GİRESUN °C, 22°C
Parçalı çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

SAMSUN °C, 22°C
Parçalı çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde batısında yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

TRABZON °C, 24°C
Parçalı çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU
Parçalı ve az bulutlu, kuzeydoğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ELAZIĞ °C, 30°C
Parçalı ve az bulutlu

ERZURUM °C, 27°C
Parçalı bulutlu

HAKKARİ °C, 28°C
Parçalı ve az bulutlu

KARS °C, 28°C
Parçalı yer yer çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DIYARBAKIR °C, 32°C
Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP °C, 28°C
Az bulutlu ve açık

SIIRT °C, 33°C
Az bulutlu ve açık

ŞANLIURFA °C, 32°C
Az bulutlu ve açık

DENİZLERDE HAVA
Güney Ege’nin güneyi ile Batı Akdeniz’in batısında fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de batı ve güneybatıdan, öğle saatlerinden sonra batısı kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), sabah saatlerinde 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam saatlerine kadar 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, doğusu akşam saatlerine kadar yer yer 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA
Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerine kadar doğusu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Güney ve güneybatıdan, akşam saatlerinde güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE
Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, gece saatlerinde güneyi yer yer parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de doğu ve kuzeydoğudan, öğle saatlerinden sonra kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yer yer 3 ila 5 (20-40 km/sa), Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), güneyi 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Güney Ege’nin güneyi 2,0m ila 3,0m, Görüş: İyi.

AKDENİZ
Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, doğusu yer yer parçalı bulutlu; Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), sabah saatlerinde kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), batısı kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa); Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Batı Akdeniz’in batısında 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ
Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), öğle saatlerinden sonra 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, öğle saatlerinden sonra 0,75m, Görüş: İyi.

GÜNDEM HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;