Savaştan dönen 5 DEAŞ militanı İstanbul'da yakalandı

19.10.2016 - 00:11

İstanbul'da, Suriye'de DEAŞ saflarında savaşarak İstanbul'a dönen 5 DEAŞ üyesi gözaltına alındı. Bu arada DEAŞ'a eleman temin ederek savaş bölgelerine gönderen ve lojistik destek sağlayan 7 kişi  tutuklandı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) Suriye ve Irak'taki çatışma bölgelerinde bulunan 5 DEAŞ'lının Türkiye'ye döndüğü bilgisi üzerine araştırma başlattı.

Yapılan teknik ve fiziki takibin ardından TEM Operasyon ve Özel Harekat Timleri sabahsaatlerinde Üsküdar, Ümraniye ve Pendik'teki 4 adrese girdi. Eş zamanlı düzenlenen baskında aranan 5 kişi yakalandı.

5 Türk'ün Suriye'de DEAŞ saflarında savaştıktan sonra İstanbul'a geldikleri belirlendi. Gözaltına alınan şüpheliler, Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Şüphelilerin sorgularının sürdüğü öğrenildi.

Bu arada geçtiğimiz günlerde DEAŞ'A lojistik destek sağlayan ve savaş bölgeleri  Irak ve Suriye'ye eleman gönderdikleri belirlenerek gözaltına alınan 15 kişiden 7'si tutuklandı.

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.